Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Czy brak płynu hamulcowego unieruchomi auto?


michaldck
Zarejestrowani

op Pytam z ciekawości, czy brak płynu - poniżej minimum - może doprowadzić do unieruchomienia auta? W sensie, że nie uda się go odpalić. Piszę pod wpływem przypadku widzianego na stacji przed godziną, RX4 nie odpalał i widziałem że w zbiorniku było go za mało. Pomijam fakt jeżdżenia takim samochodem. Jest jakiś czujnik co to weryfikuje?

Napisane w telefonie.

Lubię mojego Scenica Biggrin
Wydrze wydrzę wydrze wydrze wydrze wydrzę.
Odpowiedz
tomspeed
Zarejestrowani

Jak poziom spadnie znacznie to się zapali kontrolka. Na uruchomienie pojazdu nie ma to wplywu

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

dodatkowo:
                   HYUNDAI  SANTA FE  2.2 CRDI `07 4x4 AT
Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Nie słyszałem o takim przypadku żeby niski poziom płynu hamulcowego uniemożliwiał rozruch. I na logikę nie powinno mieć to żadnego wpływu.
Chyba że nowoczesna motoryzacja ma takie jakieś zabezpieczenia że komp blokuje rozruch jak wykryje taką "usterkę".

Thumbup
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

W RX4 - nie ma takiej możliwości, będzie tylko kontrolka awarii.
W "nieco" bardziej zaawansowanym aucie - jak najbardziej, samochód przejdzie w tryb awarii, jeśli sygnalizacja włączy się w czasie jazdy - ograniczeniem parametrów zmusi kierowcę do zatrzymania i po wyłączeniu silnika uniemożliwi jego rozruch.
Do czasu usunięia usterki i skasowania kodu błędu.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości