Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

CLIP moment uruchomienia silnika


sturfan
Zarejestrowani

op Witam, zaczynam naukę diagnostyki clip i mam pytanie: w którym dokładnie momencie uruchamiamy silnik w celu odczytu parametrów jego pracy?

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

(11-09-2016, 17:12)sturfan napisał(a): Witam, zaczynam naukę diagnostyki clip i mam pytanie: w którym dokładnie momencie uruchamiamy silnik w celu odczytu parametrów jego pracy?


Nie rozumiem pytania. W dowolnym momencie

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

Kolega pewnie naczytal sie ze podczas uruchomienia moze zerwac sie polaczenie. Jezeli zadajesz teraz takie pytanie to moim zdaniem zanim bedziesz chcial zrobic kodowanie popros kogos kto juz to robil i dobrze wytlumaczy zasade... Bo mozesz narobic sobie strat ;)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Wojtgda za ten post post:
  • szczeniakpl
ko-ma
Zarejestrowani

Uruchamiasz silnik - "kiedy trzeba".
Z większością modułów połączy się z "włączonym zapłonem"; oczywiste jest, że do odczytu parametrów pracy silnika potrzeba ... pracującego silnika.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2016, 19:16 przez ko-ma.)

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
sturfan
Zarejestrowani

op Dopiero co zainstalowałem clip, więc podpinam się do samochodu po raz pierwszy. Stąd może to "głupie" pytanie, ale nie chciałbym czegoś zawalić na samym początku. Czy można tu na forum wrzucić screeny żeby ktoś wprawnym okiem zerknął?

(11-09-2016, 19:15)Wojtgda napisał(a): Kolega pewnie naczytal sie ze podczas uruchomienia moze zerwac sie polaczenie. Jezeli zadajesz teraz takie pytanie to moim zdaniem zanim bedziesz chcial zrobic kodowanie popros kogos kto juz to robil i dobrze wytlumaczy zasade... Bo mozesz narobic sobie strat ;)

Właśnie proszę Thumbup

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2016, 20:30 przez sturfan.)

Odpowiedz
KamilCK
Zarejestrowani

Tyle to mogę powiedzieć że podłączamy clip do samochodu i kompa wlaczasz zapłon zcztujesz VIN i robisz test kalkulatorów i w każdej chwili odpalasz silnik jak potrzebujesz.

Diagnostyka Clip - uczę się Biggrin
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi KamilCK za ten post post:
  • sturfan
sturfan
Zarejestrowani

op
(12-09-2016, 06:16)KamilCK napisał(a): Tyle to mogę powiedzieć że podłączamy clip do samochodu i kompa wlaczasz zapłon zcztujesz VIN i robisz test kalkulatorów i w każdej chwili odpalasz silnik jak potrzebujesz.

To chciałem wiedzieć, dzięki Biggrin

Odpowiedz
szczeniakpl
Zarejestrowani

Z tym uruchomieniem silnika z podpiętym Clipem bym uważał, made in ryż podobno tego nie lubią :-) (skoki napięcia podczas rozruchu) a bezpieczniej jest w takiej kolejności:
uruchomienie silnika>
podpięcie do OBD2>
podłączenie pod USB
i w odwrotnej kolejności przy zakończeniu diagnostyki.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi szczeniakpl za ten post post:
  • PRZEMO
KamilCK
Zarejestrowani

(13-09-2016, 05:58)szczeniakpl napisał(a): Z tym uruchomieniem silnika z podpiętym Clipem bym uważał, made in ryż podobno tego nie lubią :-) (skoki napięcia podczas rozruchu) a bezpieczniej jest w takiej kolejności:
uruchomienie silnika>
podpięcie do OBD2>
podłączenie pod USB
i w odwrotnej kolejności przy zakończeniu diagnostyki.

To tteż pewnie zależy jakie małe rączki składały i jego wytrzymałość od tego jest zależna.

Diagnostyka Clip - uczę się Biggrin
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Nigdy nie rozłączam przewodów w trakcie diagnostyki przed odpaleniem auta. Często muszę silnik odpalać wiele razy w zależności od tego co diagnozujemy. Nie może być takiej sytuacji, że co chwilę będę zrywał połączenie sondy z oprogramowaniem, które zczytało błędy i teraz chcę przejrzeć parametry.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości