Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Renault Grand Scenic 2 jaki silnik?


kasiaiadrian
Zarejestrowani

op
(18-09-2016, 08:02)Rysal napisał(a): A, o jaką wiedzę Ci chodzi ? Biggrin

Tajemną ;).

(18-09-2016, 19:29)Orayle napisał(a): Hej , ja mam granda 2.0  rok 2004 bez gazu i w automacie , spalanie jak na razie to około 9,5 l/100 km . Jeżdżę przeważnie po mieście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(18-09-2016, 19:29)Orayle napisał(a): Hej , ja mam granda 2.0  rok 2004 bez gazu i w automacie , spalanie jak na razie to około 9,5 l/100 km . Jeżdżę przeważnie po mieście
Autko jest w miarę żwawe , da się wyprzedzać bez większych problemów a mam skrzynie 4 biegową . Zaletą benzyny jest cisza i mniejsza awaryjność , wadą zwiększone spalanie droższego paliwa .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Hej. To muszę przyznać, że jak na miasto to kompilacja skrzyni z silnikiem daje naprawde dobre efekty. Ja mysle zdecydowanie o manualu.
Macie moze wiedzę o tym co w tych silnikach (2.0i) psuje się najczęściej? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Będziemy chyba decydować się właśnie na tą benzynę. Być może od razu założymy gaz, choć niekoniecznie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2016, 09:03 przez kasiaiadrian.)

Odpowiedz
Orayle
Zarejestrowani

(19-09-2016, 09:01)kasiaiadrian napisał(a):
(18-09-2016, 08:02)Rysal napisał(a): A, o jaką wiedzę Ci chodzi ? Biggrin

Tajemną ;).

(18-09-2016, 19:29)Orayle napisał(a): Hej , ja mam granda 2.0  rok 2004 bez gazu i w automacie , spalanie jak na razie to około 9,5 l/100 km . Jeżdżę przeważnie po mieście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(18-09-2016, 19:29)Orayle napisał(a): Hej , ja mam granda 2.0  rok 2004 bez gazu i w automacie , spalanie jak na razie to około 9,5 l/100 km . Jeżdżę przeważnie po mieście
Autko jest w miarę żwawe , da się wyprzedzać bez większych problemów a mam skrzynie 4 biegową . Zaletą benzyny jest cisza i mniejsza awaryjność , wadą zwiększone spalanie droższego paliwa .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Hej. To muszę przyznać, że jak na miasto to kompilacja skrzyni z silnikiem daje naprawde dobre efekty. Ja mysle zdecydowanie o manualu.
Macie moze wiedzę o tym co w tych silnikach (2.0i) psuje się najczęściej? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Będziemy chyba decydować się właśnie na tą benzynę. Być może od razu założymy gaz, choć niekoniecznie.


Od strony technicznej nie pomogę gdyż nie jestem specjalistą lecz z wyczytanych opinii zdecydowałem się właśnie na 2.0 ,136 km ze względu na dobre opinie i przyzwoity raport zużycie / osiągi . Ja jestem zadowolony a z gazem na razie się wstrzymam gdyż nie robię dużo kilometrów wiec nie bardzo mi się opłaca , celuj w wyższe roczniki gdyż podobno mają polepszoną elektronikę i łatwiej w niej grzebać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedz
Rascal
Zarejestrowani

Grand 1.9 dCi 130 KM i spalanie wynosi srednio 5,8 trasa i 7,4 miasto (ciężka noga). A co do awaryjności to bardziej sklanialbym sie zasadzie "Jak dbasz, tak masz", a na co trafisz to też loteria.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi Rascal za ten post post:
  • PRZEMO, wujcio71
kasiaiadrian
Zarejestrowani

op
(19-09-2016, 21:44)Rascal napisał(a): Grand 1.9 dCi 130 KM i spalanie wynosi srednio 5,8 trasa i 7,4 miasto (ciężka noga). A co do awaryjności to bardziej sklanialbym sie zasadzie "Jak dbasz, tak masz", a na co trafisz to też loteria.  

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

jaki rocznik?... my nie mozemy sobie na ta chwile pozwolic na nic qyzej 2004.

Odpowiedz
kasiaiadrian
Zarejestrowani

op Możecie pomóc w wyborze? Gdybym rozważał te dwa jedynie? I pytanie do znawców, dlaczego różnica w cenie jest niemal niewidoczna pomimo takiej różnicy w rocznikach?

1. 2004 2.0 benzyna
http://allegro.pl/renault-grand-scenic-7...00309.html

2. 2008 1.9 diesel
http://otomoto.pl/oferta/renault-grand-s...yw0kw.html

Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

Na moje oko ten niebieski lekko za drogi ale w sumie grandzior i całkiem wyposażony, z tysiąc trzeba by urwać napweno, a ten czerwony to może coś z silnikiem kuleje i dlatego taki tani, ciężko powiedzieć jakby było blisko to można by 2 obejrzeć i porównać dokładnie.

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Czerwony sprawdził bym historie w ASO

mobilnie

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
Orayle
Zarejestrowani

Ja za mojego granda 2 miesiące temu płaciłem 13700 zł . Rok 2004 przebieg 137000 potwierdzony . Silnik 2.0 pełna jasna skóra , tempomat , navi mono , czujniki tył , lusterka el full , dobre opony na alu org . Lust fotochrom , Itp z komisu z gwarancją . Ten z 2008 trochę za tani ( podejrzane )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedz
jacek01
Zarejestrowani

Czerwony jest 5 osobowy. Jak go przerobić na 7 to wyjdzie trochę kasy.

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Szukajcie 2.0 benzyna w jak najlepszym stanie i załóżcie gaz. To duże i ciężkie auto i swoje musi spalić. 12 litrów gazu to chyba niewiele biorąc pod uwagę cenę gazu i wielkość auta. Sam osobiście gazu nie lubię i jeżdżę na Pb pomimo dużegooo spalania w automacie. Jednak najważniejsze, to trafić dobry egzemplarz. Lepiej dołożyć 2 tysie i mieć auto, o które ktoś dbał, niż zajechanego szrota za półdarmo...

jacek001 przerobienie na 7 osób, to kawał zachodu. Pomijając samo przerobienie, to pozostaje także zmiana parametrów auta w dowodzie, a o to może być trudno, przy samodzielnych przeróbkach...

Niebieski mocno podejrzany, od handlarza, mega wypucowany, pierwsze co mi się rzuciło to dwie różne opony na tylnej osi!!! Pirelli P7 i nexen Typowo handlarskie zagrywki.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2016, 21:56 przez michumal.)

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi michumal za ten post post:
  • Fyox




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości