Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

VAT za auto sprowadzone i zarejestrowane??


szczery
Zarejestrowani

op witam.
noszę się z zamiarem kupna GS III, znalazłem ciekawy egzemplarz, ale
sytuacja ma się następująco:
samochód od roku jeździ zarejestrowany w Polsce, kupiony został w Niemczech przez osobe prywatną (Polaka), od osoby prywatnej (Niemca), na umowę kupna-sprzedaży, wcześniej jeździł w firmie w  Holandii.
moje pytanie jest take: czy to auto może być obciążone niezapłaconym podatkiem VAT? z tego co się zorientowałem przy kupnie na umowę wpisana musi być cena brutto, tak więc podatku się nie odprowadza, ale wątpliwości moje wzbudza fakt szybkich zmian właścicieli - wklejam poniżej wycinek z raportu DNA


Okres Rodzaj właściciela
Właściciel 1 2012-05-12 - 2015-09-15 (1221 dni) Wynajem
Właściciel 2 2015-09-15 - 2015-09-17 (2 dni) Firmowy
Właściciel 3 2015-09-17 - 2015-09-21 (4 dni) Firmowy
Właściciel 4 2015-09-21 - 2015-09-22 (1 dni) Importer

właściciel 3 jest ostatnim w Holandii

proszę o rozwianie wątpliwości, czy mam się czego obawiać. auto kosztuje ponad 40 tys, nie chciałbym dodatkowej  niespodzianki od US któregoś dnia..

dzięki z góry
pozdrawiam
Przemo
Mati napisał 25-09-2016, 11:00:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami

Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 http://www.scenic-forum.pl/Ogloszenie-Re...enic-Forum 
powinien znajdować się w Powitaniach http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania tam się przywitaj.
Kolejny post proszę napisać w Powitaniach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2016, 11:00 przez Mati.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi szczery za ten post post:
  • PRZEMO
Wojtgda
Zarejestrowani

Stary numer sprzedaz auta z jedengo kraju w drugim zeby nie placic akcycy w Polsce.
Jezeli auto bylo w Niemczech zarejestrowane to nie masz sie co bac, tam musialy byc zrobione wszystkie oplaty zeby auto zostalo zarejestrowane.

1 wlasciciel wypozyczalnia - auto w leasingu
2 wlasciel wypozyczalnia wykupila z leasingu
3 wlasciciel handlarz z Holandii
4 wlasciciel importer co chce sprzedac auto w Polsce

Wszystko jasne i wyrazne

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2016, 12:15 przez Wojtgda.)

Odpowiedz
szczery
Zarejestrowani

op super, teraz jasne Biggrin 
mam mms od obecnego właściciela z niemieckim dowodem rejestracyjnym na to auto, więc wygląda na to że jest ok.

wielkie dzięki Wojtgda za odpowiedź!!

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Jeśli importer prowadzi działalność gospodarczą w Polsce - to da Ci dokument sprzedaży :
- fakturę vat ze stawka 23% - jeśli handlowiec w Holandii prowadzi działalność i wystawił uczciwie fakturę vat
- fakturę vat-marża (bez vat) - jeśli handlowiec w Holandii kupił samochód także w procedurze opodatkowania marzy (tak jest najczęściej)
albo będzie "ściemniał" i zaproponuje umowę kupna-sprzedaży - wtedy bym się wycofał.
Oprócz faktury MUSI dostarczyć dokument opłacenia podatku akcyzowego oraz kopię (wydruk) swojego dokumentu identyfikacyjnego (wpis do ewidencji).
W ostatnich tygodniach ludzie kupujący w Polsce samochody sprowadzone zza granicy mają sporo problemów z ich zarejestrowaniem - często sprzedający muszą dostarczać dodatkowo dokumenty nabycia samochodu, stąd nie ma co się denerwować, gdyby coś takiego wynikło w urzędzie.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości