Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Kontrolki ABS, Service, ESP


sportway
Zbanowani

op Od kupna auta nie działa wyłączenie ESP - ale mnie to nie przeszkadzało. Teraz świeżo po wymianie maglownicy i geometrii, po odpaleniu świeci się ABS, Service i ESP. Ruszę kilka metrów, zostaje tylko ESP. Nie mogę włączyć. Dałem w pedał na piachu - ABS działa. Jednak ESP już nie. Jeżeli uszkodziliby mi czujnik, to ABS powinien się świecić ciągle bądź nie działać. Brak słów.

P.S. Na dzień dobry resetowałem ECU - nie pomogło.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2016, 09:37 przez sportway.)

Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

Jeśli uszkodzili czujnik, to ABS nie powinien świecić, bo układ hamulcowy masz sprawny. ESP wykrywa jakiś błąd wewnętrzny i dlatego nie działa. Może go po prostu nie podłączyli?
Sprawdź jeszcze czy uda Ci się ruszyć, zrywając przyczepność kół. Kiedy ESP jest wyłączony, to i ASR nie działa.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
sportway
Zbanowani

op Nie działa, pali gumę aż miło.

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Chyba powinieneś mieć czujnik położenia kierownicy, może w nim jest problem?

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi TomaszB za ten post post:
  • sportway
sportway
Zbanowani

op Może i faktycznie. Dzięki za wskazówkę. Poczytałem trochę i pewnie się rozjechało "0".

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2016, 20:47 przez sportway.)

Odpowiedz
willi35
Zarejestrowani

Miałem to samo, po podłączeniu CLIPA okazało się że to czujnik położenia kierownicy jak kolega wcześniej pisał.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2016, 21:12 przez willi35.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi willi35 za ten post post:
  • sportway
filozof
Zarejestrowani

Skoro pali gumę, to znaczy, że system jest wyłączony. Gdyby był uszkodzony, to świeciłby się serwis. Może jeszcze wyłącznik sprawdź. Masz od kogo podmienić?

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
sportway
Zbanowani

op Service się święci dopóki nie ruszę. Po weekendzie jadę na reklamację - obaczymy. Wyłącznik też podejrzany, bo wyłączyć się nigdy nie dało. Teraz włączyć Biggrin

Odpowiedz
sportway
Zbanowani

op Skalibrowali mi CLIP'em czujnik skrętu i wszystko działa. Poza tym zero błędów. Przycisk mam chyba walnięty, bo wyłączyć nie mogę ale się tym nie przejmuję.

Odpowiedz
Wojtekmam
Zarejestrowani

A gdzie jest ten czujnik położenia kierownicy? Ja mam to samo, że jak już mi się zaświeci kontrola trakcji to nie mogę jej wyłączyć.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości