Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Zamykanie szyb - problem z szybą pasażera ?


ko-ma
Zarejestrowani

(28-09-2016, 14:46)PunkRock86 napisał(a): wszystkich Szczeniakach domykają się wszystkie szyby z karty
Tak, domykają się po dwukrotnym przyciśnięciu przycisku.
Podobnie domykają się po dwukrotnym wciśnięciu przycisku na dowolnej klamce zewnętrznej.
Wewnątrz szyby pracują przy "włączonym zapłonie". Po wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi żadna szyba nie reaguje na przycisk.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Chwila, chwila z tym domykaniem szyb.
Scenic montował dwa rożne typy włączników/przyciskow i nie wiem czy tez nie sa rozne moduły do silnikow szyb. Konkretnie sa dwa typy. Pierwszy zwykly i drugi impulsowy.
Renault w scenicach montowalo to na dwa sposoby. Albo wszystkie szyby mają włącznik impulsowy. Albo tylko drzwi kierowcy mają przełącznik impulsowy, a reszta zwykly. Pomijam fakt ze sa tez wersje gdzie z tyłu są korbki po prostu.
Domykanie szyb działa tylko i wylacznie przy przełącznikach impulsowych. Nie ma to nic wspolnego z HF.
Sumując: Przy dwukrotnym wcisnieciu przycisku karty, lub przycisku w klamkach w aucie z HF
- przy zamontowanych włącznikach impulsowych wszystkich drzwi domykanie działa we wszystkich drzwiach.
- przy zamontowaniu włącznika gdzie tylko drzwi kierowcy ma impulsowy włącznik, a pozostale drzwi ma zwykłe, domykanie szyb będzie tylko i wyłącznie w drzwiach kierowcy. Reszta się nie zamknie i jest to normalne dzialanie tego systemu - ten typ tak ma i nie jest to zadne uszkodzenie.

Rozne wersje scenickow wlasnie mialy rozne wyposazenia i wlaczniki impulsowe dla wszystkich drzwi bylo jako poziom wyposazenia wyzej.

Tego nie jestem pewien bo nie mialem jak sprawdzic:
Mozliwe ze wymiana wlacznikow sterowania szyb na impulsowe na wszystkch drzwiach, spowoduje uruchomienie funkcji domykania szyb we wszystkich drzwiach.
Nie jestem tego pewien, bo istnieje jeszcze mozliwosc ze moduly przy silnikach tez sa inne do tych włącznikow. W necie mozna znalezc opisy ze w niektorych modelach renault/dacia po wymianie wlacznikow zaczynalo dzialac domykanie.
Jak wiadomo zwykle wlaczniki sa tansze od tych impulsowych, ale tez ciezej je znalezc..

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi A2-eR11 za ten post post:
  • PunkRock86, scrabi
Lepus
Zarejestrowani

Możliwe też, że ktoś wcześniej odstawił jakąś "rzeźbę".

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
PunkRock86
Moderatorzy

op
(28-09-2016, 22:04)A2-eR11 napisał(a): Rozne wersje scenickow wlasnie mialy rozne wyposazenia i wlaczniki impulsowe dla wszystkich drzwi bylo jako poziom wyposazenia wyzej.


Brawo Ty ! Clapping  Właśnie otrzymałem odpowiedź z ASO dotyczącą wyposażenia mojego auta na podstawie VIN. I stoi jak byk: Szyba po stronie kierowcy z impulsowym sterowaniem elektrycznym i układem zabezpieczającym przycięciu. O innych szybach nie ma wzmianki. 2003 rok to pierwsze wyjście tej budy więc taki golas trochę :Biggrinle może jak mniej funkcji to mniej możliwości popsucia się  Naughty   Wniosek - w moim aucie domyka się tylko jedna szyba. I teraz już to wiem Biggrin

Załączone pliki

Miniatury
   

Whistling Żłopię browar, jaram szlugi,nie ma na mnie żadnej siły.
Byłem punkiem, jestem punkiem, będę punkiem do mogiły.


Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(28-09-2016, 22:04)A2-eR11 napisał(a): Rozne wersje scenickow wlasnie mialy rozne wyposazenia i wlaczniki impulsowe dla wszystkich drzwi bylo jako poziom wyposazenia wyzej.
Scenic II Ph II (po liftingu), o ile wiem, ma domykanie "impulsowe" w standardzie.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

(29-09-2016, 17:59)ko-ma napisał(a):
(28-09-2016, 22:04)A2-eR11 napisał(a): Rozne wersje scenickow wlasnie mialy rozne wyposazenia i wlaczniki impulsowe dla wszystkich drzwi bylo jako poziom wyposazenia wyzej.
Scenic II Ph II (po liftingu), o ile wiem, ma domykanie "impulsowe" w standardzie.

Bardzo możliwe, że tak jest. Dalej już nie kopałem tego tematu, wiec nie mam informacji na ten temat.
Jedyne co mi wpadlo gdzies w oczy, to że jest prawdopodobieństwo zadziałania domykania szyb po wymianie włączników. Ale to jak ktoś ma dostęp do tanich i sprawnych. Bo tak to koszt spory jest powymieniac wszystkie wlaczniki ze sterowaniem impulsowym.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości