Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Silnik zgasł i nie chce zapalić.


adi84
Zarejestrowani

op Opisze moja przygodę z Silnikiem co prawda Alhambra 2,0 ADY stary szajswagenowski motor, z kopułką i rozdzielaczem.

Zacznę od tego że wszystko działało przez 60ttkm, aż po prostu zgasł i nie chciał zapalić, sprawdziłem czy jest iskra na świecy, nie było sprawdziłem czy jest iskra od cewki nie było, więc zakupiłem nową cewkę Janmora i auto od razu zapaliło Biggrin

Moja radośc trwała 600km tydzień czasu, auto znowu zgasło (Zaraz po rozruchu) i nie chciało odpalić, iskra niby była ale wydawało mi się że jakaś słaba czasem nie widziałem w ogóle iskry, rada nie rada jadę do sklepu i wymieniłe Janmora na inną cewkę, tamta poszła na gwarancję. Dodatkowo zakupiłem nową kopułkę i palec  rozdzielacza (Beru) oraz koplet świec NGK ponieważ już miały swoje nalatane. Po podmianę wymiane w.w. części auto nie zapala Sad ale istka jest na świecy więc zapłon raczej ok, dopiero wpadłem na pomysł aby spróbować zapalić na LPG i UDAŁO SIĘ Biggrin więc coś z pompą paliwa, najpierw zajrzałem do bezpiecznika nr 19 bodajże odpowiedzialnego za pompę, paliwa, i BINGO! Był nadpalony i nie przewodził, wymieniłem i auto zapaliło od strzała, na benzynie. Zastanawia mnie dlaczego ten bezpiecznik się nadpalił, fakt że był oryginalny 20 letni Biggrin

Wnioski najpierw sprawdzić bezpieczniki a później inne pierdoły bo ja straciłem 3 dni na walce z niczym.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi adi84 za ten post post:
  • michaldck
Mati
Zarejestrowani

(29-09-2016, 07:14)adi84 napisał(a): Zastanawia mnie dlaczego ten bezpiecznik się nadpalił, fakt że był oryginalny 20 letni
zastanawiaj się jeśli się w krótkim czasie jeszcze raz spali, na razie potraktuj to jako.. przeżył swoje Biggrin

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Mati za ten post post:
  • adi84




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości