Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Stuki w silniku


heseme
Zarejestrowani

op Witam,
zauważyłem w swoim Sceniku stuki które dochodzą z silnika, stuki są nieregularne i nie występują zawsze. Przeważnie słychać je przy rannym uruchomieniu przez kilka minut póki silnik się rozrusza.
https://youtu.be/rXKqfLh5mYY
Na filmiku stuki słychać od 16 sekundy.
Ma ktoś pomysł co to może być.
Silnik 1,4 TCE, przebieg 38000km.

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Wybacz, ja żadnych stuków nie słyszę.
Normalne cykanie silnika, w tle słychać najprawdopodobniej pracę zaworu filtra par paliwa, włączającego się podczas pracy silnika na wolnych obrotach na postoju.
Jeśli o to chodzi - tak ma być.
( Wynalazek rodem z końcówki lat 90-tych, miałem w VW i przekląłem ).

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
heseme
Zarejestrowani

op
(03-10-2016, 06:36)ko-ma napisał(a): Wybacz, ja żadnych stuków nie słyszę.
Normalne cykanie silnika, w tle słychać najprawdopodobniej pracę zaworu filtra par paliwa, włączającego się podczas pracy silnika na wolnych obrotach na postoju.
Jeśli o to chodzi  - tak ma być.
( Wynalazek rodem z końcówki lat 90-tych, miałem w VW i przekląłem ).

Albo ja jestem przewrażliwiony albo sam nie wiem, szczególnie to słychać od 22 sek jak byś mógł sobie podgłosić słychać głuche pukanie kilka razy.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Tez nic nie slysze nienaturalnego w tym filmiku...

Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

ja się nie znam, ale sama praca silnika jakby okej, ale zwróćcie uwagę na wibracje silnika (szczególnie widać na plastikowej pokrywie) są jakby nieregularne i gdzieś w tle słychać wtedy takie głuche stukanie

Odpowiedz
heseme
Zarejestrowani

op Lekkie szarpanie silnikiem występuje w momencie jak jest ten stukot, zauważyłem jeszcze , że  po kilku godzinach postoju kiedy ruszam to szarpie trochę samochodem choć też nie zawsze.

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Chcesz się bawić w szukanie wad - skontaktuj się z kimś w okolicy Kielc, kto ma interface diagnostyczny (w ostateczności - do mnie masz 50 km) w celu sprawdzenia, czy nie zostały zapisane jakieś błędy (wypadanie zapłonów czy temu podobne).
Ja na razie obserwował bym, eliminując np. jakość paliwa czy stan świec zapłonowych jako przyczynę.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
Orayle
Zarejestrowani

Napewno nie będę pomocny w diagnozie ale stukanie słyszę

Odpowiedz
heseme
Zarejestrowani

op Byłem w ASO podpięli pod kompa i wyszło,że wypada zapłon na pierwszym cylindrze może to cewka,może świeca a może to i wina paliwa.

Skasowali błąd jak narazie silnik równiej pracuje zobaczymy po jakimś czasie.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości