Czujniki cofania przestały działać po podpięciu przyczepki


grabtom
Zarejestrowani

Witam,
jakiś czas temu pojawił się u mnie problem z czujnikami cofania.
Któregoś dnia musiałem przewieźć coś przyczepką. Podczas cofania z podłączoną przyczepą czujniki nie działały, to chyba zachowanie prawidłowe, że się automatycznie wyłączają gdy przyczepa jest podłączona. Niestety po odpięciu przyczepy czujniki nadal nie działają. Jak wrzucę wsteczny bieg, to słyszę pierwsze piknięcie (ten pierwszy standardowy dźwięk jak się załączają czujniki), na liczniku pojawia się grafika cofania, ale czujniki nic nie pokazują. Nic nie pika, grafika na liczniku także nie pokazuje przeszkody.
Ktoś coś poradzi? Gdzie szukać przyczyny?

Dodam że mam Grand Scenic III z 2009 r. Czujniki cofania można tam ręcznie wyłączyć/włączyć z poziomu menu licznika, nie ma przycisku po lewej stronie kierownicy. Hak był montowany w autoryzowanym ASO Renault.

Odpowiedz
brytanpl
Zarejestrowani

Online
A jak spróbujesz ręcznie wyłączyć i włączyć czujniki z poziomu licznika ? Ewentualnie odpięcie aku, może się zresetują.

Później na próbę podepnij znowu przyczepkę i zobacz czy problem się powtórzy. Podejrzewam, że działają na zasadzie zworki - jeśli podpinasz przyczepkę to efekt jest jakbyś wyłączył je manualnie, a po wyjęciu wtyczki przyczepki powinny się załączyć ale tak się nie stało. Może coś w gnieździe do przyczepki zwiera ? Albo ASO coś skopało.


Edit: Matko post z października.. już pewnie się temat rozwiązał..

Dzień majowy, słonko praży, że aż Gucia w głowę - parzy.
Włożył na nos okulary, Co tu po mnie? - w drogę stary!
Poszybował za nektarem, racząc się przyrody czarem. Wine
Odpowiedz
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości