Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Czujniki cofania przestały działać po podpięciu przyczepki


grabtom
Zarejestrowani

op Witam,
jakiś czas temu pojawił się u mnie problem z czujnikami cofania.
Któregoś dnia musiałem przewieźć coś przyczepką. Podczas cofania z podłączoną przyczepą czujniki nie działały, to chyba zachowanie prawidłowe, że się automatycznie wyłączają gdy przyczepa jest podłączona. Niestety po odpięciu przyczepy czujniki nadal nie działają. Jak wrzucę wsteczny bieg, to słyszę pierwsze piknięcie (ten pierwszy standardowy dźwięk jak się załączają czujniki), na liczniku pojawia się grafika cofania, ale czujniki nic nie pokazują. Nic nie pika, grafika na liczniku także nie pokazuje przeszkody.
Ktoś coś poradzi? Gdzie szukać przyczyny?

Dodam że mam Grand Scenic III z 2009 r. Czujniki cofania można tam ręcznie wyłączyć/włączyć z poziomu menu licznika, nie ma przycisku po lewej stronie kierownicy. Hak był montowany w autoryzowanym ASO Renault.

Odpowiedz
brytanpl
Zarejestrowani

A jak spróbujesz ręcznie wyłączyć i włączyć czujniki z poziomu licznika ? Ewentualnie odpięcie aku, może się zresetują.

Później na próbę podepnij znowu przyczepkę i zobacz czy problem się powtórzy. Podejrzewam, że działają na zasadzie zworki - jeśli podpinasz przyczepkę to efekt jest jakbyś wyłączył je manualnie, a po wyjęciu wtyczki przyczepki powinny się załączyć ale tak się nie stało. Może coś w gnieździe do przyczepki zwiera ? Albo ASO coś skopało.


Edit: Matko post z października.. już pewnie się temat rozwiązał..

Dzień majowy, słonko praży, że aż Gucia w głowę - parzy.
Włożył na nos okulary, Co tu po mnie? - w drogę stary!
Poszybował za nektarem, racząc się przyrody czarem. Wine
Odpowiedz
Greniu73
Zarejestrowani

Witam! Wiem, ze temat stary ale mam podobny problem. W swiezo zakupionym Scenicu dzialaja czujniki cofania ale na liczniku nie ma ikony samochodu z kolorowymi strefami, Nie wiem czy to normalne, ze jest tylko sygnal dzwiekowy. Samochod ma zamontowany orginalny hak holowniczy ale mial kolizje, gdzie ktos sie wbill w ten hak i nie ma ani tej czesci elektrycznej, ani tej przykrecanej kuli. Nie widze w poblizu zderzaka zadnych kabli, moze ktos je obcial na szybko, moze sa gdzies glebiej ale czy to ma wplyw na problem wyswietlacza?

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Mkze nieoryginalne czujniik zalozone

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Greniu73
Zarejestrowani

Czujniki sa absolutnie orginalne i nie uszkodzone, zreszta sam zderzak jest uszkodzony kosmetycznie.
PunkRock86 napisał 20-12-2019, 22:16:
Zgodnie z regulaminem forum :

pkt. 4. Każdy nowy użytkownik forum, przed założeniem nowego tematu i napisaniu pierwszego
posta, zobowiązany jest do zapoznania się z tym regulaminem, uzupełnienia profilu oraz
przywitania się w dziale http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania" POWITANIA.

Zapraszamy do przywitania się z użytkownikami i dalszego uczestnictwa w życiu www.scenic-forum.pl

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2019, 22:16 przez PunkRock86.)

Odpowiedz
Greniu73
Zarejestrowani

Panowie prosze o odpowiedz, czy kazdy scenic, ktory ma czujniki cofania oprocz samego sygnalu dzwiekowego ma rowniez grafike na ekranie czy jest to od siebie niezalezne?

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Nie spotkałem się z oryginalnymi czujnikami w ScIII bez grafiki.

Odpowiedz
Greniu73
Zarejestrowani

Tez tak mysle, ze to raczej wystepuje wspolnie. Moze, skoro byl hak, to byl tez uzywany i poprzedniemu wlascicielowi przeszkadzalo to sygnalizowanie po podpieciu przyczepki i jakos to wylaczyl. Czy wogole mozna to wylaczyc, jesli tak to gdzie lub czym tzn komp? A jesli wylaczyl to czy osobno blokuje sie grafike, bo przeciez sygnalizacja dzwiekowa dziala?

Odpowiedz
sebastian.scenic3
Zarejestrowani

W poprzednim samochodzie Megane 3 2014 r. (kupiłem nową w salonie) miałem fabryczne czujniki cofania (m.in. regulacja głośności z menu ustawień samochodu), ale ostrzeżenie o przeszkodzie było wyłącznie dźwiękowe, żadnych grafik/animacji. Po 2 latach założyłem hak (sam), ale wiązkę elektryczną podłączał elektryk. Było tak zrobione, że po wpięciu kabla od przyczepy czujniki były automatycznie dezaktywowane, ale na desce był komunikat "skontroluj pomoc parkowania". Po odpięciu kabla przyczepy komunikat od razu ginął i czujniki działały ponownie.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi sebastian.scenic3 za ten post post:
  • Henryk 2442
Greniu73
Zarejestrowani

Dzieki! W takim razie jak mozna sprawdzic jak jest w konkretnym egzemlazu? Czy rozkodowanie vinu? I jeszce jedno, Hak jest orginalny z Reno wiec mysle, ze ma tez org modul elek haka czy przyczepy, jka to sie fachowo nazywa. Gdzie znajduje sie to pudeleczko? Skoro nie widze zadnej wiazki kabli w poblizu zderzaka, to moze jest ona wypieta z samego modulu? Moze wypiecie modulu z instalacji pomoze?

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości