Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Brak nawiewu, wentylator sprawny


blackspace1982
Zarejestrowani

op Witam. Wiem że są podobne tematy.... Więc tak od jakiegoś czasu przestał działać mi nawiew-dmuchawa. Dziś trochę porozbierałem i wymontowałem wentylator, rezystor dmuchawy. Wentylator działa po podpięciu bezpośrednio do aku. Jest też przekaźnik okolice schowka ale nie wiem jak go sprawdzić (mam miernik). W ogóle to jest climatronic, może ten panel sterowania padł. Jak to sprawdzić. Cyferki się wyświetlają na nim z temperatury i te słupki z wentylatorka też. Ktoś pomoże co i jak sprawdzić jeszcze.

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

A skąd wiesz, że rezystor dmuchawy sprawny? W climatroniku to częsta usterka z tego co czytałem (sam u siebie też to przerabiałem). Zacząłbym właśnie od niego.

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
blackspace1982
Zarejestrowani

op Czy rezystor jest sprawny to nie wiem, a da się to jakoś miernikiem samemu sprawdzić ?! Podmieniłem przekaźnik na nowy, ale bez efektu. Zastanawia mnie natomiast że w climatronicu sterowanie nadmuchami odbywa elektrycznie silniczkami poprzez naciśnięciu guzika na panelu. Gdy zmieniam guzikami gdzie ma dmuchać to nic nie słychać żadnego szmeru.

Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

(10-10-2016, 11:02)blackspace1982 napisał(a): Witam. Wiem że są podobne tematy.... Więc tak od jakiegoś czasu przestał działać mi nawiew-dmuchawa. Dziś trochę porozbierałem i wymontowałem wentylator, rezystor dmuchawy. Wentylator działa po podpięciu bezpośrednio do aku. Jest też przekaźnik okolice schowka ale nie wiem jak go sprawdzić (mam miernik). W ogóle to jest climatronic, może ten panel sterowania padł. Jak to sprawdzić. Cyferki się wyświetlają na nim z temperatury i te słupki z wentylatorka też. Ktoś pomoże co i jak sprawdzić jeszcze.

Moment bo czegoś nie rozumiem. Piszesz, że padł nawiew ale sam wiatrak działa. Czyli jego można wykluczyć. Skoro nie dało się sterować nawiewem z panelu bo wentylator ne reagował to sprawdziłbym najpierw przekaźnik pod nogami pasażera. Organoleptycznie czy nie ma uszkodzeń- bo to jest powszechnie dostępna cześć w sklepach elektronicznych więc jego naprawianie nie ma sensu. Przekaźnik jest wpięty we wtyczkę- ona sama jest przykręcona na śrubę "6" więc nie próbuj jej ciągnać bo urwiesz. Pociągnij przekaźnik w stronę grodzi i powinien wyjść

To tak na początek.

Rezystor (choć tutaj bardziej jest tranzystor) jeśli pada to stopniowo. Można wymienić sam tranzystor ale to robota dla ogarniętego w elektronice bo trzeba przelutować właściwą część

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Jesli dobrales się do rezystor to masz w nim dwie kostki.Zwierasz obie kostki(wiadomo czerwony do czerwonego),te grube kable i wentylator powinien ruszyc.Zapłon musi być włączony i wentylator na panelu też. Jeśli ruszy to rezystor do wymiany lub naprawy.Sama naprawa to 15min.roboty i koszt 10-15zł.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
blackspace1982
Zarejestrowani

op Naprawione

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(21-10-2016, 19:30)blackspace1982 napisał(a): Naprawione
opisz co zrobiłeś Biggrin

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
slawek
Zarejestrowani

Kolego pochwal się  co zrobiłeś. Dziś u mnie nawiew też przestał działać.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
pio555 napisał 22-10-2016, 16:17:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami. Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 powinien znajdować się w Powitaniach.

Kolejny post proszę napisać w Powitaniach. http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2016, 16:17 przez pio555.)

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

a silnik wentylatora chodzi?

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
blackspace1982
Zarejestrowani

op Ah domysły były różne. Pojechałem do kumpla elektryka. Wentylator sprawny, rezystor sprawny, przekaźnik sprawny. Na kablach co dochodzą do rezystora jest taka czerwono-czarna szeroka złączka (wtyczka). Dochodzi tam taki cienki żółty kabelek (chyba z panela climatronica) i na nim nie było prądu. Poprowadził mi innym kablem prąd do tej wtyczki-złączki i jest dobrze tzn. działa Biggrin I Coś tam w panelu climatronica musiał naprawić. Powiedział tak że w przednim lewym nadkolu idzie wiązka kabli, i może coś tam być przetarte stąd nie dochodził prąd na ten żółty kabelek. No trzeba było by to to zobaczyć tam. Póki co działa. Po uruchomieniu stacyjki to wentylator załącza się po około 15sekundach.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości