Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Przełacznik lusterek - zamiennik


Oktawiusz
Zarejestrowani

Tylko ja widzę na tym zdjęciu na każdym w inną stroną wyprowadzony mechanizm przełącznika ? Te kolanko jest w każdym w inną stronę. Tam się nie da nic przełożyć. Problemem nie jest tylko to że trzeba go włożyć bokiem ale też to, że sterowanie w tym z allegro też było bokiem. Nawet gdybym go włożył jakoś prosto to i tak sterował błędnie.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Oktawiusz za ten post post:
  • Fyox
KulusioWy
Zarejestrowani

No właśnie o tą różnicę mi chodziłoBiggrin
Od razu piszę że nie wiem jak jest on zbudowany ale gdyby ściągnąć to pokrętło i przestawić je o 90stopni w prawo to ten mechanizm akurat byłby tak jak w twoim starym. Tak na chłopski rozumBiggrin no ale jeśli nie da się tego rozebrać no to faktycznie doopa zbita

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Da się rozebrać ale nie ma możliwości przełożenia. Może wieczorem Wam fotkę podeśle rozebranego. Tam nie ma co obrócić.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

Ja mam z anglika sam je osobiście wyjmowalem z drzwi i działa tak jak fabryczny.

Zawsze do przodu, nigdy do tyłu.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Dziwna rzecz bo musiałeś go włożyć odwrotnie. Inaczej nie wejdzie pod tapicerkę.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

A da się włożyć odwrotnie bo za pierwszym razem przez pomyłkę wsadził to odwrotnie tak ze kropli były z od strony kierowcy A nie od strony słupka

Zawsze do przodu, nigdy do tyłu.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Nie sprzeczam się ale dla mnie to niemożliwe. To kolanko z wtyczką musi wejść pod tapicerkę a nie być skierowane w stronę metalu drzwi. Może bokiem włożyłeś ale i tak pręży i wypycha tapicerka po dociśnięciu boczku. Jego wyprofilowanie nie jest przypadkowe.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(21-10-2016, 08:46)KulusioWy napisał(a): gdyby ściągnąć to pokrętło i przestawić je o 90stopni w prawo to ten mechanizm akurat byłby tak jak w twoim starym
Przełożyć się da, ale przełoży się tylko szyld z kropkami no i joystick. Tak, że po tej operacji działanie przełącznika nie będzie odpowiadało oznaczeniom na obudowie.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
zavadz
Zarejestrowani

Schemat w łapkę, przewody w kostce poprzekładać i jazda - o ile wina leży w złym sterowaniu, a nie niemożliwości montażu...

CLIP Warszawa Bemowo

LICZNIKI  STEROWNIKI KARTY KLUCZYKI  TPMS  AIRBAG


Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi zavadz za ten post post:
  • KulusioWy
haszczurur
Zarejestrowani

Każdy z tych przełączników wejdzie w boczek SC II z tym, że kolanko do podpięcia wtyczki musi być ustawione do wewnątrz samochodu. Boczek ma taką a nie inną konstrukcję, można próbować wcisnąć w innej pozycji i nie wykluczam, że może się to udać. Ten przełącznik z aukcji jest do M II, Laguny i Espace zauważcie, że w M II przełącznik wchodzi w uchwyt do zamykania drzwi kolankiem do góry to samo w Lagunie. W SC II z kierownicą po lewej wchodzi kolankiem w prawo a w angolu w prawe drzwi kolankiem w lewo. Na każdym z przełączników tak są namalowane ikony aby po jego prawidłowym zamontowaniu nie były ustawione do góry nogami albo jak kto woli głową w dół. Niestety montując przełącznik z aukcji wejść wejdzie ale oznaczenia będą wychodziły do wewnątrz samochodu a składanie lusterek na szybę kierowcy jeżeli komuś pasuje taki układ to przełącznik można kupić. Z tym, że prawdopodobnie trzeba będzie zmienić tą część w którą wchodzi kostka gdyż były różnice między M II a SC II. Tak samo jak kostki do podpięcia klimatronika w M II są inne.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2016, 21:50 przez haszczurur.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi haszczurur za ten post post:
  • scrabi




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości