Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II Dziwne drgania w Renault Scenic


blazejk
Specjalisci

A co do świateł sprawdzałeś czy prąd jest kostkach?

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
tfelek
Specjalisci

Patryk w sceniku nie ma przymocowanej podpory do pól osi .. chyba Thumbup

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

(02-01-2015, 09:14)tfelek napisał(a): Patryk w sceniku nie ma przymocowanej podpory do pól osi .. chyba Thumbup

To ja tym bardziej nie wiem Biggrin
Jakoś mi nie pasuje żeby skrzynia dawała drgania :/

Thumbup
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

op
(02-01-2015, 09:10)blazejk napisał(a): A co do świateł sprawdzałeś czy prąd jest kostkach?
Nie sprawdzałem, robiło się ciemno 100km od domu, robiłem wszystko by w miare jak najszybciej wrócić do domu. Wróciłem na mega obniżonych długich.
Światła nie zgasły same, wszystko było ok dopóki auto było zapalone. Zgasiłem później zapaliłem i już nie mogłem świateł załączyć.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
tfelek
Specjalisci

ja u siebie kiedyś spotkałem sie z drganiami związanymi z oponami . przełożyłem z tyłu na przód i zaczęły się drgania przy różnych prędkościach , myślałem ze felgi krzywe czy coś..

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

trzeba prawdopodobnie instalację przejrzeć gdzie się "gubi" prąd albo manetka padła

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
tfelek
Specjalisci

kiedyś w scenicu I PH I manetka podła tzn styki sie wytarły czy coś i nie zapalały się światła wiec może nie dostają całe sygnału i dlatego słabą świeca ??

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

op Przeszedł ścieżkę diagnostyki niby ok, podniósł przód później tyl niby ok. Przejechał się i są mega drgania, obstawia półoś zaraz sprawdzi więcej....

Wysłane kurierem Smoke

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
tfelek
Specjalisci

a może tubus na pół osi ma luz i dlatego takie drgania ?

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

op Diagnoza przegub wewnętrzny półosi dłuższej..
I czas szukania półosi dłuższej do mojego modelu....

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości