Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Światła pozycyjne


thargis
Zarejestrowani

op Witam. Mam problem ze światłami pozycyjnymi w moim Renault Scenic II PH II, otóż z tyłu się świecą ale z przodu nie i nie wiem co może być przyczyną. Drugą rzeczą jest to iż nie wiem jak się zabrać do wymiany spalonej żarówki. Na fotkach zamieszam typ moich lamp. Proszę o pomoc.

Załączone pliki

Miniatury
       

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

(17-10-2016, 14:04)thargis napisał(a): Drugą rzeczą jest to iż nie wiem jak się zabrać do wymiany spalonej żarówki.
pewnie trzeba zderzak zrzucić
(17-10-2016, 14:04)thargis napisał(a): Mam problem ze światłami pozycyjnymi w moim Renault Scenic II PH II, otóż z tyłu się świecą ale z przodu nie i nie wiem co może być przyczyną
jeśli bezpiecznik sprawny to czeka cie rozbiórka i dostanie sie do skrzynki bezpieczników w komorze silnika-pewnie jakiś pin masz wypalony

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Może wystarczy powymieniać żarówki ? Żarówka H6W.

Odpowiedz
thargis
Zarejestrowani

op Żeby wymienić żarówki to muszę cały przód zdemontować? nadmienię tylko że z tyłu światła pozycyjne świecą tylko z przodu brak. Wszystkim dziękuję za podpowiedzi i rady.

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Ja bez problemu wymienilem i nic nie demontowalem. 5 min roboty na lampe.

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
thargis
Zarejestrowani

op Uprzejmie dziękuję za pomoc, postaram się sam wymienić.

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Wymiana żarówek postojowych to jeden ruch ręki i nic nie trzeba rozbierać.
Tylko uwaga - solidnie osadzać żarówki w oprawkach, żeby nie wpadły do lamp, bo wyjęcie jest kłopotliwe.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Żeby dostać się do żarówki od postojówki musisz przekręcić i zdjąć tę zaślepkę
   
pod spodem będziesz miał oprawkę z żarówką która siedzi w reflektorze na wcisk, możesz ją spokojnie wyjąć na zewnątrz reflektora, przewody na to pozwalają, nie zdziw się jak się okaże, że oprawka jest potopiona i krucha, niestety temperatura robi swoje.

Odpowiedz
jarcun
Zarejestrowani

żarówki pozycji długich i kierunków da się w obu lampach zrobić na aucie do mijania musiałem zdemontować lampe ( xenon) żarówki raczej padły bo bezpiecznik chyba też za tył odpowiada i chyba osobno lewa jak i prawa lampa ma osobnybezpiecznik

Odpowiedz
lumen
Zarejestrowani

Mam identyczny problem w takich samych lampach. W prawej wymieniłem żarówkę pozycji (H6W) a w lewej nie świeci. Sprawdziłem że na oprawce jest masa a nie ma plusa. Co może byc przyczyną???

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości