Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Słaba wydajność ogrzewania, średnio ciepło w aucie


Mati
Zarejestrowani

bo on nie wie jaka temp bo nie masz czujnika

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
matrix0606
Zarejestrowani

Słuchajcie kochani, temat jest więc nowego wątku nie zaczynam...
Mam klimę manualną ale nie o klimatyzację się tu rozchodzi. Chodzi o to że przy jakimkolwiek ustawieniu nadmuchu z nawiewów ledwo leci poza jednym gdzie jest bardziej intensywnie.
- ustawienie na nogi - praktycznie nie leci nic
- ustawienie nogi + twarz - więcej leci na twarz
- ustawienie na twarz - dmucha najmocniej
- ustawienie nogi + szyba - więcej na szybę ale ledwo odczuwalne
- ustawienie szyba - mocniej niż nogi + szyba ale czterech liter nie urywa

Wyczytałem że to może wina filtra kabinowego, odkręcam jego pokrywę a tam zonk, brak filtra a powietrze dmucha tam mocno.
Nie wiem czy może coś nie tak z klapkami sterowania bo jak skręcę max w lewo to nie trzyma się na końcu tylko "sprężynuje" odskakując o około 1cm. Co o tym sądzicie ?
Pewnie trzeba zwalać deskę z góry ? Jest gdzieś wątek o tym ? Pomocne linki mile widziane...

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
najpierw załóz filtr potem zobaczysz

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(22-12-2016, 15:25)matrix0606 napisał(a): ustawieniu nadmuchu z nawiewów ledwo leci
(22-12-2016, 15:25)matrix0606 napisał(a): brak filtra a powietrze
załóż filtr i sprawdź jeszcze raz

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
matrix0606
Zarejestrowani

(22-12-2016, 15:34)pio555 napisał(a): najpierw załóz filtr potem zobaczysz
A co ma brak filtra do słabej wydajności nadmuchu ? Raczej słabiej powinien dmuchać z założonym filtrem a nie bez niego.... Chyba muszę zwalić górę deski. Dostanę się tam do nadmuchów ? Będzie coś widać ?

Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

Filtr jest "uszczelniaczem" kanału powietrznego. Jeśli go nie ma, to powietrze traci swój pęd w tym miejscu. Załóż filtr, jak Ci dobrze radzą. Koszt niewielki, a roboty mniej niż zrzucanie deski, które nic Ci - swoją drogą - nie da, bo nic od gory nie zrobisz, chyba, ze cały nawiew chcesz rozbierać.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi filozof za ten post post:
  • Mati, michaldck
skrodzka
Zarejestrowani

Może jak jeździłeś bez filtra to jakiegoś syfu nalecialo i teraz jest zapchane.

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
(23-12-2016, 17:46)matrix0606 napisał(a): A co ma brak filtra do słabej wydajności nadmuchu ? Raczej słabiej powinien dmuchać z założonym filtrem a nie bez niego.... Chyba muszę zwalić górę deski. Dostanę się tam do nadmuchów ? Będzie coś widać ?
a to ma ,że wtedy powietrze leci wszędzie a nie tam gdzie trzeba
filtr pełni role kierownicy powietrza

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Los_05
Zarejestrowani

(22-12-2016, 15:25)matrix0606 napisał(a): Słuchajcie kochani, temat jest więc nowego wątku nie zaczynam...
Mam klimę manualną ale nie o klimatyzację się tu rozchodzi. Chodzi o to że przy jakimkolwiek ustawieniu nadmuchu z nawiewów ledwo leci poza jednym gdzie jest bardziej intensywnie.
- ustawienie na nogi - praktycznie nie leci nic
- ustawienie nogi + twarz - więcej leci na twarz
- ustawienie na twarz - dmucha najmocniej
- ustawienie nogi + szyba - więcej na szybę ale ledwo odczuwalne
- ustawienie szyba - mocniej niż nogi + szyba ale czterech liter nie urywa

Wyczytałem że to może wina filtra kabinowego, odkręcam jego pokrywę a tam zonk, brak filtra a powietrze dmucha tam mocno.
Nie wiem czy może coś nie tak z klapkami sterowania bo jak skręcę max w lewo to nie trzyma się na końcu tylko "sprężynuje" odskakując o około 1cm. Co o tym sądzicie ?
Pewnie trzeba zwalać deskę z góry ? Jest gdzieś wątek o tym ? Pomocne linki mile widziane...
Powiem tak przy wymianie sprawdzałem jak nie ma filtra wsadzonego nie wieje praktycznie wcale do środka wszystko ucieka przez dziurę poza tym spaliło mi tranzystor bo nie ma obiegu i nie chłodzi układu podstawa to wsadzony filtr, wiec nie ma co kombinować wsadzić filtr i nie narzekać\

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2016, 21:15 przez Los_05.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Los_05 za ten post post:
  • pio555
matrix0606
Zarejestrowani

(23-12-2016, 21:15)Los_05 napisał(a): sprawdzałem jak nie ma filtra wsadzonego nie wieje praktycznie wcale do środka
To kupuję filtr i montuję. Zobaczę co się z czym jje...

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości