Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Ubywajacy olej w dużej ilości- 2.0T


Bobinho4321
Zarejestrowani

op To od czego zacząć?  Co może być powodem i czy jest to wielkie zło dla silnika? ;)

Odpowiedz
tilok
Zarejestrowani

(22-10-2016, 18:16)Bobinho4321 napisał(a): Ubytkow nie ma i olej nigdzie nie cieknie.. silnik słuchy.. coradzicie? Autko ma 220 tys przejechane


Stanowczo za dużo, te silniki potrafią spalać olej wtedy, gdy przeciągnie się wymianę. Może kupiłeś jakąś marną podróbkę?


(22-10-2016, 18:22)Fyox napisał(a): U mnie na Penrite ubywa na 10k ok 200ml nie wiem dokładnie bo nie dolewam pokazuje 2 kwadraty mniej niż full.


Lejesz Penrite Enviro+ 5W40 czy jakiś inny? Ja do swojego wlewam Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40 i przy normalnej jeździe nie nie ubywa nic. Jak przegonie pod 200 i więcej km/h to coś tam weźmie.

Odpowiedz
cukier
Zarejestrowani

Skoro żre takie ilosci to chocbys zalał kujawski z pierwszego tłoczenia to niewiele zmieni Sad dobry mechanik niech sprawdzi kompresję silnika i turbo.

Odpowiedz
Bobinho4321
Zarejestrowani

op Nie wiem jak ktoś dbał o to auto.. ale przebieg powinien być autentyczny

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Czyli nie wiesz nic... Zacznij od kompresji potem będziesz myślał co dalej.

Odpowiedz
Bobinho4321
Zarejestrowani

op Zgłosze się do mechanika.. a wytłumaczcie mi na czym polega ta kompresja.. bo ja jestem lajkiem w tych sprawach..

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Pomiar ciśnienia sprężanego na cylindrach. To nie czarna magia. Wykręca się świece i przykłada się manometr. Przy próbie olejowej wstrzykuje się jeszcze olej

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Jeśli pomiar ciśnienia sprężania wyjdzie w normie - zasugeruj sprawdzenie obecności oleju w dolocie. Jeśli jest tam sucho - wymianę uszczelniaczy trzonków zaworów.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi ko-ma za ten post post:
  • scrabi
scrabi
Zarejestrowani

Popieram to co pisze ko-ma. Ale najpier sprawdź ciśnienie

Zawsze do przodu, nigdy do tyłu.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
Bobinho4321
Zarejestrowani

op Dzięki waszej pomocy i wiedzy może uda mi się to ogarnąć i sporo przy tym sam się dowiem i nauczę; ) nadal czekam na inne pomysly każda rada się przyda; )

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości