Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Osłona, maskownica silnika/kolektora i jej mocowanie


Kapitan Powolny
Zarejestrowani

op Witam,

Panowie i Panie wie ktoś może jak się nazywają albo jak szukać spinek, czy też zatrzasków, które trzymają osłonę silnika/ kolektora czy jak to nazwać. chodzi o ten ozdobny kawałek plastiku leżący na silniku z miejscem na cewki i korek wlewu oleju.

Mam zgubioną jedną spinkę od strony korka wlewu oleju, jak mniemam choć nie wiem gdzie powinna być od tej strony przymocowana i mi ta osłona lata więc chciałbym ją zamocować.

pomoże ktoś?

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
Markus
Zarejestrowani

Prawdopodobnie tą potrzebujesz. 
http://allegro.pl/spinka-zaczep-oslony-s...20647.html

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Markus za ten post post:
  • filozof
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

op Dzięki. Trzeba będzie zakupić

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

op
(30-10-2016, 19:22)Markus napisał(a): Prawdopodobnie tą potrzebujesz. 
http://allegro.pl/spinka-zaczep-oslony-s...20647.html

Ok spinka kupiona. Ktoś podpowie gdzie ona powinna w tej osłonie siedzieć?

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
Markus
Zarejestrowani

[Obrazek: 536003c8fc74.jpg]

Na pokrywie masz "języczek" , tam wskakuje spinka.

Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

op No i jak to mówiły dzieci "pobite gary" Kwasny  Spinka przyszła, ale zauważyłem że ten języczek widoczny  na zdjęciu Markusa jest u mnie wyłamany. Pytanie czy da się coś podkleić zamiast niego żeby się spinka trzymała- Albo czy da się jakoś przymocować samą spinkę.

Nie uśmiecha mi się kupowanie osłony dla jednego języczka.... Help

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

Może cienkim wkrętem. Nawiercić 1-1,5 mm i dać jakiś krótki i cienki wkręt. Takie trochę druciarskie. Jeśli masz tą ułamaną końcówkę, to gdzieś na obudowie jest symbol tworzywa, z którego jest wykonana. Do tego trzeba klej dobrać. Jak wrócę do domu, to zerknę na swoją; leży sobie w piwnicy i czeka aż kiedyś te spinki zamówię (jak kupiłem samochód, to była tylko jedna). Swoją drogą dość drogie to to, jak na kawałek sprężynki.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

Jak wygląda ta osłona, pokrywa silnika, bo jej nie mam? Czy pełni jakieś funkcje oprócz wizualnej?

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
Trodor
Zarejestrowani

(02-05-2017, 11:20)stasic napisał(a): Jak wygląda ta osłona, pokrywa silnika, bo jej nie mam? Czy pełni jakieś funkcje oprócz wizualnej?


Srebrny płaski plastik nad kolektorem dolotowym.

Wczoraj podczas rozmowy z kolegą VEYRONem, się okazało że pod maską mam naniesione jakieś resztki jedzenia i poszarpane wygluszenie . Także funkcja jak najbardziej konkretna - przykryte cewki, kable, itd nie zostaną pogryzione przez szkodniki. Tez musze właśnie założyć swoją.

Ale tak samo brakuje mi spinek, ma ktoś jakiś namiar skąd wziąć? Bo link do allegro już nie działa i nie mogę znaleźć podobnych spinek

_Tapatalknięte z Galaxy Kalkulator_

Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

(02-05-2017, 14:30)Trodor napisał(a): Srebrny płaski plastik nad kolektorem dolotowym.


Tak samo wygląda w SCI ?

Znalazłem takie coś na allegro:
   

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2017, 16:06 przez stasic.)

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości