Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Brak mocy 1,5dci


Piotrek150676
Zarejestrowani

op Witam,

Posiadam Scenic II 1,5 dci o mocy 78kw z 2006 roku, jestem po wymianie turbiny, turbina nie była regenerowana lecz został wymieniony cały wkład, został też usunięty wkład z katalizatora.
Problem jest następujący, że auto nie ma mocy oraz sporo pali, kopci ale kopcił też przed wymianą turbiny, w trakcie przyspieszania jest słyszalny dziwny dzwięk którego nie słychać na postoju dodając gazu. Zapomniałem dodać że wymieniona też została vacum pompa i filtr powietrza na kompie nie widać błędów. Oczywiście w trakcie składania zostało wszystko wyczyszczone w tym zawór EGR. Klocki i hamulce nie stawiają oporu.

Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem to proszę o podpowiedz, pozdrawiam Piotrek
pio555 napisał 31-10-2016, 19:40:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami. Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 powinien znajdować się w Powitaniach.

Kolejny post proszę napisać w Powitaniach. http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2016, 19:43 przez pio555.)

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

(31-10-2016, 19:38)Piotrek150676 napisał(a): jestem po wymianie turbiny, turbina nie była regenerowana lecz został wymieniony cały wkład
tu bym upatrywał problem

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Została wyważona i wyregulowana ?

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(31-10-2016, 19:38)Piotrek150676 napisał(a): jestem po wymianie turbiny, turbina nie była regenerowana lecz został wymieniony cały wkład
czy masz na to jakiś papier, jakąś gwarancję? czy tylko wymiana środka bez żadnego sprawdzenia?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Piotrek150676
Zarejestrowani

op Panowie turbina była naprawiana w firmie która się tym zajmuje profesjonalnie, turbo jest wyregulowane i posiada 12 miesięczna gwarancje bez limitu kilometrów.

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Czy auto zachowuje sie tak jakby jechalo bez turbiny? Zwykly diesel? Ja tam mialem w Espace po remoncie. Mechanik nie dopiął wtyczki od zaworu sterujacego turbina.

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
marekwodniak
Zarejestrowani

(31-10-2016, 19:38)Piotrek150676 napisał(a): Witam,

Posiadam Scenic II 1,5 dci o mocy 78kw z 2006 roku, jestem po wymianie turbiny, turbina nie była regenerowana lecz został wymieniony cały wkład, został też usunięty wkład z katalizatora.
Problem jest następujący, że auto nie ma mocy oraz sporo pali, kopci ale kopcił też przed wymianą turbiny, w trakcie przyspieszania jest słyszalny dziwny dzwięk którego nie słychać na postoju dodając gazu. Zapomniałem dodać że wymieniona też została vacum pompa i filtr powietrza na kompie nie widać błędów. Oczywiście w trakcie składania zostało wszystko wyczyszczone w tym zawór EGR. Klocki i hamulce nie stawiają oporu.

Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem to proszę o podpowiedz, pozdrawiam Piotrek.U mnie po wymianie turbiny po około 200 km było podobnie .Powodem był lużny wąż na turbinie żle dokręcony .Zrobiłem to musiałem wyjąć EGRa i jest super.

Odpowiedz
Malutki
Zarejestrowani

Witam, kupilem niedawno renult megane I dci 1.9 2001r. Na poczatku wydaje mi sie ze nie bylo problemu z przyspieszeniem (chodzi o moc).Dopoki nie wymienilem stacyjki i rozrusznika,po wymianie samochod stracil moc,niema wogole przyspieszenia.dodam jeszcze ze pojawil sie drugi problem nie odpala mi na cieplym silniku musze odczekac 20minut a potem odpalam.Moje pytanie .Czy to ma zwiazek z wczesniejszym wymiana stacyjki i rozrusznika?Prosze o pomoc z gory dziekuje.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości