Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

pobiera prąd - nikt nie wie kiedy


ko-ma
Zarejestrowani

Jakiś wynalazca-racjonalizator się znalazł. Nie wie co, ale chce rozłączać - profilaktycznie wszystko....
Zaczął bym od sprawdzenia, czy winowajcą nie jest założona przez dyletanta instalacja zasilania lpg - wystarczy wyjąć wieczorem bezpiecznik znajdujący się najczęściej przy przekaźniku zasilającym sterownik i elektrozawór - i rano wykluczymy choć jedną możliwość.
Generalnie na początek szukał bym w tym, co nieseryjne, np: wymienione na inne radio, cb-radio, światła dzienne z modułem sterującym, ładowarka smartfona, instalacja lpg, niesteryjne czujniki cofania itd.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Tak jak już wspominałem i pisze ko-ma, sprawdzaj w urządzeniach dołożonych. A od tego elektryka, co chce dokładać moduł do resetowania modułów, żeby te niby moduły nie rozładowywały modułu, który może rozładowywuje moduł, który może powoduje rozładowywanie akumulatora, ale chyba to nie moduł licznika, to bym uciekał czym prędzej... Co to w ogóle za pomysł resetowania modułów i komputerów, modułem... nie wiem, nie ogarniam tego. Znajdź dobrego elektryka, ASO Cię wykasuje i problemu nie znajdzie, oni się znają, ale na wymienianiu.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
easydoor
Zarejestrowani

op Zasadniczo - po wyłączeniu auta i zdjęciu na chwilę klemy i ponownym jej założeniu wszystko ładnie umiera , auto zamykam i nic nie rozładowuje baterii - niestety - radio nie działa, godzina z kosmosu.....

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Dobry elektryk tylko pomoże.
U mnie w jedynce prąd znikał przez jakiś tam przekaźniczek od klimatronica.Sam mierzyłem wszystko i d...

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

(07-11-2016, 18:22)easydoor napisał(a): czy macie może jakiegoś speca od Reni z wielkopolski - najlepiej okolice Poznania ?

Pisz do cinasa. Kawałek dalej ale zrobi Ci to porządnie. www.tele-elektro-bis.pl

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
easydoor
Zarejestrowani

op Cinas orzekł, że winna jest centrala LPG - nie usypia sie - dziwne, że wczesniej elektryki tego nie widziały - umówiłem się z gazownikiem na wtorek żeby zajrzał co się ram porobiło - gaz świeży więc nie powinno być problemu z naprawą...

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
(24-11-2016, 18:08)easydoor napisał(a): dziwne, że wczesniej elektryki tego nie widziały
bo takie elektryki

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi pio555 za ten post post:
  • easydoor
easydoor
Zarejestrowani

op
(24-11-2016, 18:51)pio555 napisał(a):
(24-11-2016, 18:08)easydoor napisał(a): dziwne, że wczesniej elektryki tego nie widziały
bo takie elektryki

Coś się przedstawiło w centrali od LPG - gazownik mówi, że takiego czegoś jeszcze nie widział - połączył laptop - coś poklikał i auto się usypia i odpala od strzała....

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

(05-12-2016, 21:40)easydoor napisał(a):
(24-11-2016, 18:51)pio555 napisał(a):
(24-11-2016, 18:08)easydoor napisał(a): dziwne, że wczesniej elektryki tego nie widziały
bo takie elektryki

Coś się przedstawiło w centrali od LPG - gazownik mówi, że takiego czegoś jeszcze nie widział - połączył laptop - coś poklikał i auto się usypia i odpala od strzała....
Właśnie o to chodzi, że wszystkie fabryczne lampki, radio, podświetlenie w SC II rozłączają się po parunastu minutach od wyłączenia silnika a tylko jakieś dokładane bajery żyją własnym życiem.

Odpowiedz
easydoor
Zarejestrowani

op
(06-12-2016, 17:32)haszczurur napisał(a):
(05-12-2016, 21:40)easydoor napisał(a):
(24-11-2016, 18:51)pio555 napisał(a):
(24-11-2016, 18:08)easydoor napisał(a): dziwne, że wczesniej elektryki tego nie widziały
bo takie elektryki

Coś się przedstawiło w centrali od LPG - gazownik mówi, że takiego czegoś jeszcze nie widział - połączył laptop - coś poklikał i auto się usypia i odpala od strzała....
Właśnie o to chodzi, że wszystkie fabryczne lampki, radio, podświetlenie w SC II rozłączają się po parunastu minutach od wyłączenia silnika a tylko jakieś dokładane bajery żyją własnym życiem.

A już tak bardziej off topic - czy jeśli nie zamknę jakiegoś schowka i światełko w drzwiach się będzie świecić to po zamknięciu auta z karty powinno się wyłączyć czy będzie się świecić do bólu ?

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości