Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Dziwny dźwięk, jakby ocierania metalu o metal


michaldck
Zarejestrowani

op Od soboty słyszę jakiś dziwny dźwięk - jakby ocierania obracającego się metalu o inny metal, takie chrobotanie. Początkowo wiązałem go z oponami zimowymi - ale to nie to. Jadąc, słyszę go z okolic nóg pasażera. Co ciekawe, wydaje mi się, że głośniej go słychać z wnętrza samochodu niż stojąc przy otwartej masce (pewnie się "niesie" po budzie)

Dodatkowo, na postoju i wysprzęgleniu samochodu na luz, jak naciskam delikatnie gaz i obroty rosną do około 2000 - 2200 obr. to chrobotanie staje się mocno wkurzające. Nie ma znaczenia czy silnik ciepły, czy zimny.

Słyszeliście coś podobnego ? KZFR pada ? Alternator ? coś innego ?

Jutro z samego rana jadę do Wawy i zastanawiam się czy nie przesiąść się na PKP.

Lubię mojego Scenica Biggrin
Wydrze wydrzę wydrze wydrze wydrze wydrzę.
Odpowiedz
robii
Zarejestrowani

Podobne objawy miałem przy zużytym kole pasowym.Tylko słyszałem dźwięk bardziej z przodu samochodu.

Odpowiedz
KulusioWy
Zarejestrowani

Ja również podobne dźwięki miałem przy kole pasowym. Ale ja mam inny silnik niż ty.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi KulusioWy za ten post post:
  •
michaldck
Zarejestrowani

op Dzięki za kierunek, sprawdzę pewnie koło soboty Biggrin

Lubię mojego Scenica Biggrin
Wydrze wydrzę wydrze wydrze wydrze wydrzę.
Odpowiedz
michaldck
Zarejestrowani

op Wróciłem z delegacji, a auto od mechanika. Wymieniony popękany pasek od osprzętu i łożysko w tylnym kole. 290pln wszystko kosztowało. Na razie nic niepokojącego nie słyszę.

Napisane w telefonie

Lubię mojego Scenica Biggrin
Wydrze wydrzę wydrze wydrze wydrze wydrzę.
Odpowiedz
thermalfake
Zarejestrowani

Dobrze wiedzieć. Pewnie jak będę robił rozrząd to wsio od razu jak leci żeby mieć spokój.

ScII PhI 1.6 16V 113KM 2003 Confort Authentique 
ScII PhI 1.9  dCI 120KM 2005 Confort Dynamique 
Wave
Ciitroen C4 Picasso 2.0HDI 136KM 2009 Exclusive
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi thermalfake za ten post post:
  • michaldck
michaldck
Zarejestrowani

op No i problem powrócił. Od wczoraj znowu słyszę to "chrobotanie" - tym razem jednak tylko podczas jazdy, na postoju cisza.

W jaki sposób stwierdzić, że uszkodzeniu uległo koło pasowe, o którym piszecie ? Luzy ma ? Ciężko się obraca ?

Lubię mojego Scenica Biggrin
Wydrze wydrzę wydrze wydrze wydrze wydrzę.
Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

Nie da się oczami i rękami sprawdzić. Trzeba podmienić koło pasowe i wtedy możesz sprawdzić efekt

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi pawelli za ten post post:
  • michaldck
maciej1486
Zarejestrowani

(08-11-2016, 08:12)pawelli napisał(a): Nie da się oczami i rękami sprawdzić. Trzeba podmienić koło pasowe i wtedy możesz sprawdzić efekt
Jak wymontujesz i jest guma popekana to da sie oczami. Wkladasz kolo w imadlo i sprawdzasz jakie ma luzy.

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi maciej1486 za ten post post:
  • michaldck
michaldck
Zarejestrowani

op Zły jestem. Sam mam dwie lewe ręce do mechaniki to odwiedziłem dziś kilku "mechanikuff". Żaden nic nie słyszy, zwiduje mi się, jeździć z głośniejszym radiem będzie ok, a ja się nie znam.
Ciekawe tylko, że wszyscy inni, nie fachowcy, ten dziwny dźwięk słyszą. Nawet mój 8 latek się dopytuje co to tak drapie - a nie jest wtajemniczony. Nie wiem co mam robić.

Napisane w telefonie

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2016, 21:11 przez michaldck.)

Lubię mojego Scenica Biggrin
Wydrze wydrzę wydrze wydrze wydrze wydrzę.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości