Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Szybko migające kierunkowskazy


SOLO
Zarejestrowani

op Witam. 
Dziś lewe kierunkowskazy migają bardzo szybko. 
2 razy normalnie a później nawalają jak dzikie. 
Przy awaryjnych jest wszystko w normie.
Wszystkie kierunkowskazy sprawne. 
Co to może być?

Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

Sprawdź czy sie któraś żarówka nie spaliła z lewej strony

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
SOLO
Zarejestrowani

op No piszę przecie że sprawne

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

zarowki moga byc sprawne, ale jakas wilgoc sie dostala widocznie... do tylnej lewej lampy i prawdopodobnie zasniedziala wtyczka, dlatego tak raz dziala dobrze i po chwili szybko mruga. Przeczyc złączkę lampy i zabezpiecz przed wilgocią, ktorej teraz jest az za duzo na zewnatrz...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2016, 18:03 przez A2-eR11.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(01-11-2016, 18:02)A2-eR11 napisał(a): wilgoc sie dostala widocznie... do tylnej lewej lampy i prawdopodobnie zasniedziala wtyczka, dlatego tak raz dziala dobrze i po chwili szybko mruga.
czasem tak być może, mi chyba się też wilgoć dostała bo kierunki chodzą ok, a jak mam kierunek w lewo i naciskam stop i trzymam to szybko kierunki mrygają, sprawdziłem jak to widać z tyłu i raz mi mryga kierunek a raz stop i tak na zmianę

a jak włączę awaryjne czy sam kierunek wszystko jest ok.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2016, 19:23 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(01-11-2016, 19:22)Mati napisał(a): jak mam kierunek w lewo i naciskam stop i trzymam to szybko kierunki mrygają
Uszkodzona masa lampy

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

ale samo znów zaczeło dobrze działać, jutro popatrzę do lampy, czy wie ktoś który kabel w kostce to masa? nie chcę mi się całego boczka rozbierać tylko lampę odkręce

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

Mati zobacz w manualach

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi mojzesz92 za ten post post:
  • Mati
siwusek216
Zarejestrowani

Pewnie czarny...

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Czarny to masa, to potwierdzic moge.
Tez mialem rok temu z tymi kablami problemy. Ale takie czyszczenie "kontaktem" nie dawalo jakos na dluzej spokoju i problem powracal. Rozebralem cala wtyczke uprzednio zrobiwszy zdjecie sobie z kolejnoscia kabli. Poczyscilem kazdy styk pilnikiem igiełkowym i kazdy z osobna podoginalem mocniej, bo one z czasem sie rozchylaja. We wtyczce jak są to ciezko je dogiac i polamac mozna, Jak ma sie w reku złącze i kabel, to mozna ladnie dogiac. Tak wszystkie kabelki zrobilem w obu lampach w sumie dla pewnosci, przeplukalem kontaktem, podlaczylem, psiknalem konserwacyjnym isolem i dodatkowo tasma dwustronna, ale bez sciagania oslonki z jednej strony okleilem otwor gdzie wychodzi kabel do lamy z blotnika. Tam przy lampie jest gąbeczka ktora juz tak nie dociska, wiec dostawala sie tam woda moze tez wlasnie. Po daniu tej tasmy gabeczka jest mocniej dociskana. Nie mam juz problemow od roku z tymi swiatlami.
Warto poswiecic wiecej uwagi na te wtyczki i nie kontaktem samym, ale rozebrac je i cale przeczyscic dokladnie i podoginac. Te wtyczki sa rozbieralne akurat, wiec zaden problem z tym aby to zrobic.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2016, 22:59 przez A2-eR11.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości