Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Scenic III 2.0 160KM, 2012 rok


szczery
Zarejestrowani

op Witajcie!
Pojawiło się ogłoszenie sprzedaży scenika z 2012 roku, z dwulitrowym dieslem, o mocy 160 koni.
Czy ktoś z Was wie coś na temat tego silnika? Jego kultury pracy, niezawodności, kosztów utrzymania? Może jest wśrod Was użytkownik tego motoru? Warto ładować się w zakup?Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Użytkowników silnika M9R jest na forum kilku, np. Przemo, TomaszB, siwusek216, tfelek, zdaje się, że 110konną wersję ma wolfik w Traficu.
To, czy warto się pakować w zakup zależy od tego, jaki ma przebieg i jak był traktowany przez poprzedniego właściciela.
Opinii o M9R jest sporo, mało negatywnych.

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Wrzuć ogłoszenie rzucimy okiem
Ja teraz kupiłem auto z dokładnie tym silnikiem

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
szczery
Zarejestrowani

op http://otomoto.pl/oferta/renault-scenic-...yCEkB.html

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Sugeruje ściągnąć numer VIN i sprawdzić w Renault Polska lub ASO przebieg czy jest zgodny z ofertą.
I najlepiej zrobić sprawdzenie przed zakupowe w serwisie Renault

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
siwusek216
Zarejestrowani

Fajna wersja , wyciągnąć nr VIN od sprzedającego i zweryfikować książkę na infolinii , aso bądź wrzucić tu może ktoś będzie miał opcje sprawdzic. Jak ok zabrać kogoś kto ma trochę pojęcia i sprawdzić organoleptycznie. Silnik nie należy do kloptliwych a opis spalanie 6L włóż na półkę pomiędzy braci Grimm a Andersena. 7-8L to tak średnio w cyklu mieszanym.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Cena netto, przesadzona o jakieś 6-7%, bo to bazowe BOSE. Myślę że ~41k PLN za całość to jest wszystko, co można za to dać, a tu z kompletem zimowych na alu krzyczą 44500

Odpowiedz
szczery
Zarejestrowani

op tak też zrobię, tylko zastanawiałem się czy warto dla tego silnika angażować siły i środki. 1.6 dci generalnie ma dobrą opinię, ten 2.0 jest jakoś rzadziej spotykany. o tym konkretnie modelu wiem, że jeździł w leasingu a wystawiony do aukcji polisingowej był z przebiegiem 162 900

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(02-11-2016, 11:42)szczery napisał(a): 1.6 dci generalnie ma dobrą opinię, ten 2.0 jest jakoś rzadziej spotykany.

1.6 dCi R9M to młodszy brat 2.0 dCi M9R. Ten drugi był po prostu droższy w zakupie. Konstrukcyjnie podobne, choć ten mniejszy jest nowocześniejszy.

(02-11-2016, 11:42)szczery napisał(a): wystawiony do aukcji polisingowej był z przebiegiem 162 900

Jeśli olej zmieniany co 30kkm i na Elfa w dodatku, to dorzuciłbym ryzyko wymiany łańcucha rozrządu.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2016, 11:53 przez funkoval.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi funkoval za ten post post:
  • PRZEMO




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości