Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Stuki w przednim kole


dexaven
Zarejestrowani

Dobrze kombinujesz.to może być dobry trop.

Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

No dobra.....

a przegub zewnętrzny występuje samodzielnie czy faktycznie jest spięty z półosią na stałe?

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

Terkotanie, czy szuranie? Łożyska tak się odzywają, jak skręcasz w lewo, to prawe i odwrotnie. Szczególnie przy szybszym wchodzeniu w zakręt.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(16-01-2017, 15:36)Kapitan Powolny napisał(a): przegub zewnętrzny występuje samodzielnie czy faktycznie jest spięty z półosią na stałe?
jak miałem SI ph II 1.9dci i chciałem wymienić przegub wewnętrzny, to był dostępny z całą półosią oraz przegubem zewnętrznym. Kompletna półoś... ale zewnętrzny powinieneś normalnie kupić.

ze starej półosi co zdejmowałem miałem sprawny przegub zewnętrzny, dałbym Ci za piwo jakbyś troszkę bliżej mieszkał. Chyba że przyjedziesz hehehe

http://allegro.pl/przegub-renault-megane...10022.html

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2017, 15:59 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

Ewidentnie terkotanie (wręcz łomotanie Naughty ) słyszalne wraz z obrotem koła. Łożyska wydają kompletnie inny dźwięk.

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

powinno być najbardziej słyszalne przy mocnym ruszeniu przy max skręconych kołach

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

(16-01-2017, 15:56)Mati napisał(a):
(16-01-2017, 15:36)Kapitan Powolny napisał(a): przegub zewnętrzny występuje samodzielnie czy faktycznie jest spięty z półosią na stałe?
jak miałem SI ph II 1.9dci i chciałem wymienić przegub wewnętrzny, to był dostępny z całą półosią oraz przegubem zewnętrznym. Kompletna półoś... ale zewnętrzny powinieneś normalnie kupić.

ze starej półosi co zdejmowałem miałem sprawny przegub zewnętrzny, dałbym Ci za piwo jakbyś troszkę bliżej mieszkał. Chyba że przyjedziesz hehehe

http://allegro.pl/przegub-renault-megane...10022.html

Mati chętnie- ale deczko daleko. Z tego co znalazłem na alledrogo jest dostępny samodzielnie Choćby tu: http://allegro.pl/przegub-renault-megane...78389.html

(16-01-2017, 16:04)Mati napisał(a): powinno być najbardziej słyszalne przy mocnym ruszeniu przy max skręconych kołach

Właśnie jest słyszalne przy mocniejszym skręcie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2017, 16:14 przez Kapitan Powolny.)

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

Wybaczcie post pod postem ale dziś wyjeżdżałem z pracy i panuje cisza.... Surprise Żeby z bramy zmieścić się na pasie ruchu muszę się porządnie złamać. Potem kilka razy również skręcałem i za każdym razem nic. Zero chrobotania, metalicznego przeskakiwania....

Jedynie podczas pierwszych dwóch hamowań szurają klocki- potem jest cisza..... Czy klocki w jarzmie mogą dawać takie efekty dźwiękowe czy to jednak niestety powolna agonia przegubu?

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Klocki po postoju w wilgotne dni to norma.

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(16-01-2017, 21:21)Kapitan Powolny napisał(a): ie podczas pierwszych dwóch hamowań szurają klocki- potem jest cisza.....
zostaw auto na dzien czy na noc i zobacz później jak wyglądają tarcze hamulcowe, będą lekko rude, i przy pierwszych hamowaniach to się zwyczajnie ściera

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości