Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Zatarty silnik


marekwodniak
Zarejestrowani

Wiec czekam na kase po nowym roku i zapłace te 2500-3000 zł aby tylko dobrze zrobili.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi marekwodniak za ten post post:
  • cviatec
cviatec
Zarejestrowani

A jak,zrób raz a porządnie i masz spokuj na 100k 150k km

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

Cały problem polega na tym, że silnika nie da się wyjąć w 10 minut. Pobieżnie zrobiony w kit remont kończy się ponownym wyjęciem silnika a co za tym idzie ktoś kasę weźmie, pieniądze uprzednio włożone w części idą psu w d..., przy okazji turbina dostaje w d... a może się zdarzyć, że auto odmówi posłuszeństwa w trasie i koszty mnożą się. Mi się trafił silnik z Espace angol około 80 tyś. mil kupiłem od znajomego co sprowadza i rozbraja angole. Mimo wszystko dostosowanie silnika czyli wymiana wszystkich uszczelniaczy, uszczelki miski olejowej, uszczelki dekla rozrządu jest dość kosztowne. Ja akurat robiłem wszystko we własnym zakresie a wydatkom końca nie było, doszło do tego, że wydatek kolejnych 50 zł. doprowadzał mnie do szału, wielokrotnie chciałem to (ciach) założyć starą uszczelkę i w (ciach) ale ochłonąłem i uznałem, że nie warto wytrzeć d...y szkłem i pozornie zaoszczędzić nawet te 200 zł. ale finalnie przekreślić robotę za 2500 czy 3000 zł. Nie żałuję wydanych pieniędzy silnik chodzi świetnie, regenerowana turbina za 830 zł. z roczną pisemną gwarancją bez limitu kilometrów śmiga jak fabryczna nówka. Co istotne regenerowałem turbo w Józefowie tak więc blisko mojego miejsca zamieszkania w razie problemu nie muszę nic nigdzie wysyłać na upartego wsiadam w autobus i z turbiną w reklamówce mogę jechać do gościa. Reasumując, zalecam dalece idącą ostrożność w poszukiwaniu tzw. internetowej okazji, taniocha musi z czegoś wynikać albo warsztat zrzeka się zarobku co raczej należy wykluczyć albo naprawa jak i części do niej użyte są (ciach)warte. Nie oznacza to, że tak odwalona kaszana wyjdzie od razu, na początku może być całkiem miło, silnik przelata 10 tyś. i zaczną się cyrki.
TomaszB napisał 10-11-2016, 20:47:
Wykropkowany wulgaryzm to nadal wulgaryzm, proszę o powstrzymanie się od tego typu zwrotów.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2016, 20:47 przez TomaszB.)

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi haszczurur za ten post post:
  • michumal, pacha
Fighter88888
Zarejestrowani

op
(10-11-2016, 17:45)cviatec napisał(a): A jak,zrób raz a porządnie i masz spokuj na 100k 150k km

Nie rozumiem , mechanik weźmie za silnik 3000zl za swoja pracę 1300 drugie 500 za założenie 500 za rozrząd reszta na części ,macie świadomość że zrobi wszystko Thumbup
Ja nie muszę płacić za pracę tylko za części więc jaka chciwość 
Facet weźmie 1700 i mój silnik zrobi z silnikiem  to co wasz super mechanik ,bulicie za jego prace i macie świadomość super silnika ,kosztował ponad 3tys gratulacje
S,

Odpowiedz
cviatec
Zarejestrowani

Dobrze kolego zrob jak chcesz,przerabiam to juz 2 raz 3,5 tys w plecy

Wysłane z mojego Bluboo Maya Max

Odpowiedz
Fighter88888
Zarejestrowani

op 3.5tys w plecy, to co spartaczyli Ci

Odpowiedz
cviatec
Zarejestrowani

Taki super silnik kupilem miał byc ze mucha nie siada po tysiacu kilometrow panewki wyszly sobie i od nowa polsko ludowa

Wysłane z mojego Bluboo Maya Max

Odpowiedz
thermalfake
Zarejestrowani

Kończmy już ten temat bo mi się go po prostu nie chce dalej czytać. Autor zrobi co będzie chciał - jego cyrk i jego małpy. Najpierw zadaje pytanie bo ma wątpliwości, potem gubi się w zeznaniach a na końcu to cała reszta jest naiwna płacąc 2.5-3kzł.

ScII PhI 1.6 16V 113KM 2003 Confort Authentique 
ScII PhI 1.9  dCI 120KM 2005 Confort Dynamique 
Wave
Ciitroen C4 Picasso 2.0HDI 136KM 2009 Exclusive
Odpowiedz
[-] 5 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi thermalfake za ten post post:
  • A2-eR11, cviatec, michumal, PRZEMO, Wojtgda




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości