Problem z temperaturą ogrzewania


darekkwk
Zarejestrowani

W ostatnim czasie zauważyłem problem z ogrzewaniem, mianowicie od 15 do 20 stopni można powiedzieć, że temperatura powietrza wydobywajaca się z nawiewu niewiele się różni. Podobnie jest w przedziale 21- 26 stopni, temperatura powietrza nieco wzrasta ale w podanym przedziale jest podobna i nie odczuwam wyraźnego jej wzrostu. Bardzo ciepłe powietrze czuć jedynie przy ustawieniu maksymalnej temperatury czyli 27 stopni. Jak myslicie co moze być przyczyną tej wady i jak ją spróbować naprawić.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

ale grzalki sie załączaja w okolicach 5 stopni dopiero... Na ta pore roku chyba sie nikomu nie zalaczaja bo tak ma byc. Tak jak zima sie nie zalacza chlodzenie klimatyzacją... Z wyjatkiem uruchomienia odparowania szyb.

Odpowiedz
darekkwk
Zarejestrowani

Czyli wg Ciebie, tak ma być i nie ma się czego czepiać?? a może ktoś inny ma profesjonalną wiedzę na ten temat??

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2018, 22:49 przez darekkwk.)

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Dokladnie tak ma byc.

Odpowiedz
ski78
Zarejestrowani

Mam ten sam objaw. Brak regulacji temperatury w zakresie 15-26. Przy ustawieniu HI grzeje. W pozostałych pozycjach chłodzi z maksymalną siłą. Co może być przyczyną? Klimatyzacja automatyczna.

Odpowiedz
ski78
Zarejestrowani

Usterka usunięta. Po wymianie czujnika parownika problem znikł. Regulacja temperatury działa w pełnym zakresie. Dodatkowo zaobserwowałem, że wentylator chłodnicy działa na pierwszym biegu, a nie jak to było wcześniej często na drugim biegu.
Czujnik trudno dostępny na rynku wtórnym. trzeba szukać pod hasłem: wiązka nagrzewnicy. Wymieniłem sam czujnik bez wiązki. Czujnik jest zlokalizowany po lewej stronie od strony kierowcy.
Poniżej zdjęcia:

Załączone pliki

Miniatury
   

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2018, 20:03 przez ski78.)

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi ski78 za ten post post:
  • darekkwk, michaldck
darekkwk
Zarejestrowani

Sam wymieniałeś czujnik czy mechanik? chodzi mi o sam fakt jak by się należało za to zabrać...

Odpowiedz
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości