VI Ogólnopolski Zlot Miłośników Renault Scenic 14-16 czerwca 2019 roku
Lista oficjalna https://www.scenic-forum.pl/Watek-Sielpia-VI-Ogolnopolski-Zlot-14-16-06-2019-lista-oficjalna i informacje ogólne.

Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Scenic I PH II przedni zderzak .


bodo
Zarejestrowani

op Witam ! Jak w Scenicu I PH II po lifcie jest zamontowany przedni zderzak ? Jest tylko przykręcony jedną śrubą u góry pomiędzy reflektorami ?  Po bokach nie ma żadnych śrub ? Pytam bo właśnie po obu bokach mi to wszystko lata . Po bokach jest tylko przykręcony wkrętami do wewnętrznej osłony nadkola . Coś się pourywało ? Z tego co wyczytałem po obu stronach za osłoną nadkola na końcu zderzaka powinna być śrubka na klucz 10 . Czy to prawda ?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2018, 07:09 przez bodo.)

Odpowiedz
ktur
Zarejestrowani

Ostatnio ściągałem zderzak w mim Szczeniaku to są łącznie 3 śruby jedna co pisałeś od góry a dwie pod zderzakiem od spodu auta.
Pomijam te od nadkoli i podłogi.

Odpowiedz
bodo
Zarejestrowani

op
(14-06-2018, 13:24)ktur napisał(a): Ostatnio ściągałem zderzak w mim Szczeniaku to są łącznie 3 śruby jedna co pisałeś od góry a dwie pod zderzakiem od spodu auta.
Pomijam te od nadkoli i podłogi.

A u mnie po bokach nie ma tych śrub i wszystko lata jak ..... po pustym sklepie . Mg

Odpowiedz
bodo
Zarejestrowani

op Okazało się że poprzedni właściciel auta Niemiec pourywał te śruby . Biggrin Musiałem w innym miejscu wiercić otwory i gwintować na śrubę M5 .

Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

Dawno temu bawiłem się tematem.

Śruba torx pod zamkiem maski- trzeba porządnie wbić klucz bo lubi się wyrobić miejsce na klucz, a śruba jest spora. Dwie albo trzy śruby po obu stronach w nadkolach i dwie na spodzie zderzaka. Wszystkie też torxy.

Teraz niespodzianka- jak odchylisz zderzak z nadkoli, albo samo nadkole- to pod spodem, trochę w głębi po jednej z każdej strony auta, są jeszcze dwie śruby m10 wkręcone łbem w dół.

Ich zadaniem jest dociągać zderzak do mocowania pod błotnikiem. Ja grzechotkę nakładałem na macanego.

Uwaga przy odkręcaniu- z racji tego że siedzą niejako od dołu łatwo pomylić w którą stronę się odkręca. Ja niestety przy manewrach jedną ukręciłem, ale o dziwo zderzak poprzez takie małe wcięcie właśnie na tą śrubę trzymał się na jej pozostałej części. (uwaliłem tylko łeb śruby)

Jak wykręcisz wszystkie śruby to stajesz przed autem- z wyczuciem ale stanowczo ciągniesz zderzak do siebie i zeskoczy ci ze ślizgów.

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości