VI Ogólnopolski Zlot Miłośników Renault Scenic 14-16 czerwca 2019 roku
Lista oficjalna https://www.scenic-forum.pl/Watek-Sielpia-VI-Ogolnopolski-Zlot-14-16-06-2019-lista-oficjalna i informacje ogólne.

Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Schemat elektr. dot. ściemniania deski i regulatora wysokości świecenia reflektorów


marcinfr
Zarejestrowani

op Cześć.
         Przestała mi działać regulacja wysokości świecenia reflektorów przednich oraz ściemnianie deski/licznika. Scenic ma pochodzenie angielskie, przełożona kierownica więc połączenia elektryczne ktoś "przelutowywał".
         Zarówno "licznik" oryginalny jak i poliftowy z 2011 (który zamierzam założyć na stałe, bo oryginalny pada) zachowują się tak samo. Po włączeniu silnika licznik wyświetla normalnie, ale po włączeniu świateł, począwszy od pozycyjnych przygasa tak mocno, że w dzień praktycznie nie widać nic na nim. Tydzień temu jeszcze wszystko działało normalnie tzn. nie przygasał po włączeniu świateł i potencjometrem natężenia oświetlenia mogłem go przyciemnić. Problem pojawił się gdy poprawiałem przewody zasilające pompę paliwa w baku (na odcinku pół metra polutowane 3 rodzaje linki elektrycznej (chyba, obecnie jeden odcinek porządnie wlutowany) i rozebrałem deskę rozdzielczą nad nogami kierowcy.
         Wszystkie bezpieczniki sprawne (pod maską, obok kolana kierowcy i te pod siedzeniem kierowcy) Masa we wtyczce do potencjometru natężenia ośw. i regulatora wysokości świecenia kiepska, około 100ohm, sygnał świateł pozycyjnych dochodzi. Na pinie wtyczki regulatora-potencjometru na którym ma być zasilanie , nie ma go. Przewód od potencjometru natężenia do wyświetlacza (licznika) sprawny.
        Poproszę o schemat z którego wynika skąd przychodzą przewody do wtyczki regulatora wysokości świecenia/potencjometru natężenia oświetlenia, w celu znalezienia problemu braku regulacji poziomu wysokości świecenia reflektorów i przygasania wyświetlacza deski po włączeniu świateł.
        Mam też inne problemy natury elektrycznej w aucie, ale to w osobnych wątkach poruszę.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2018, 11:40 przez pio555.)

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Masz schematy na forum w manualach

Renault CLIP :: Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki Airbag ::
Kodowanie kart i kluczyków do Renault i Dacia
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości