klakson


osama6
Zarejestrowani

Witam,
znalazłem podobny wątek, znacznie jednak różniący się od mojego przypadku, więc.... otóż od czau kiedy zakupiłem Scenica (III, 2010 r.), czyli przez jakieś 5 msc-y  nie miałem okazji używać klaksonu. Wiem... wiele osób się dziwi. Z racji faktu, iż zbliża się przegląd techniczny zrobiłem szybki przegląd oświetlenia itd, w tym wcisnąłem po raz pierwszy klakson Thumbup . Nie zadziałał, więc pierwsze co przyszło mi na myśl to albo bezpiecznik, albo "trąbka" klaksonu. Bezpiecznik jest ok, wiec zacząłem szukać owej "trąbki". i tutaj zdziwienie mnie ogarnęło niemałe. Za Chiny Ludowe nie mogłem jej zlokalizować. Zdjąłem zderzak.... i nic. Ani trąbki, ani luźnego przewodu. Prześledziłem (może nieudolnie) zasoby internetu i nie znalazłem nic n.t. SC III. Proszę o pomoc/informację, gdzie mogę znaleźć ową część, a przynajmniej, gdzie powinna się znajdować? Kupując auto miałem świadomość tego, iż jest po przejściach. Miało do wymiany lampę, zderzak, maskę. Pod tymi elementami wszystko było ok, więc nie miałem i do dzisiaj nie mam żadnych uwag co do chęci jego użytkowania. Być może jednak jest tak, że podczas naprawy ktoś nieco go odchudził, może stało się to wcześniej.... Tak czy inaczej, dzisiaj chcę aby autko miało wszystko co powinno mieć, tym bardziej część, która nie jest fanaberią, a obowiązkiem. Jeśli ktokolwiek jest w stanie podpowiedzieć, gdzie szukać- z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Powinien być z przodu, przy chłodnicy, zdaje się, że biała wtyczka. W wersjach przejściowych widać tę wtyczkę gdy patrzy się na wprost przez 'uśmiech' grilla

Odpowiedz
osama6
Zarejestrowani

stawiałem na lewą stronę pod zderzakiem, choć na przedniej belce jeden z otworów wydał się jakby "używany" więc i tam szukałem wtyczki. Niestety nie udało mi się jej zlokalizować. Zderzak miałem zdjęty, więc wg teorii powinna się rzucić w oczy. w wolnej chwili ponownie zdejmę zderzak i jeszcze raz poszukam. oby tylko nie było tak, że ktoś i przewód uciął... Wówczas szukaj wiatru. Pozostanie chyba wizyta u elektryka

Aby nieco sobie ułatwić poszukiwania wiązki- czy ma ktoś może orientację z której wiązki wychodzi zasilanie do "trąbki" klaksonu? Jedna z nich biegnie na górnej krawędzi chłodnicy. Pod chłodnicą biegną na pewno jedna, cieńsza od górnej wiązka. Na mój chłopski rozum zasilanie powinno chyba iść od strony pasażera. nad ani pod chłodnicą nie ma na to raczej miejsca. Wiązki (do filtra, zbiorniczka spryskiwacza) wychodzą od strony pasażera, więc tam też szukałbym na siłę tej od klaksonu. Dobrze kombinuję?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2016, 20:33 przez osama6.)

Odpowiedz
osama6
Zarejestrowani

Temat rozwiązany Clap 
FUNKOVAL- dziękuję za podpowiedź. Idąc za Twoją podpowiedzią zacząłem przeglądać ogłoszenia o sprzedaży Sceników phIII, głównie takich do naprawy  Naughty . Wg takich właśnie ogłoszeń dopatrzyłem sie w jaki sposób idzie wiązka od "trąbki" klaksonu. Dzisiaj zacząłem przeglądać wiązki główne i znalazłem miejsce z którego mógł "wychodzić" przewód do klaksonu- na szczęście nikt tego dokładnie nie zaizolował. Na szczęście, bo mógłbym szukać i szukać..... Okazało się, że ktoś wcześniej uciął wiązkę doprowadzającą do klaksonu jeszcze w osłonce głównej wiązki, stąd nie mogłem jej odnaleźć. Przylutowałem już nową. Teraz jeszcze tylko zakup i montaż nowej "trąbki". Przejścia są więc sukces murowany Thumbup .

Odpowiedz
[-] 3 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi osama6 za ten post post:
  • Damian_r_sl, funkoval, PRZEMO
arkawroc
Zarejestrowani

I w którym miejscu jest ? Da radę dostać sie do niego bez zbytniego demontażu auta?

Odpowiedz
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości