Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Jakie ciśnienie w oponach


fantom
Zarejestrowani

op Czy ktoś mógłby potwierdzić, że załączona tabela dotyczy mojego modelu (Grand Scenic III 2.0 dCi 160)? Nie mam naklejki na drzwiach z tabelą ciśnień, a instrukcja obsługi nie podaje konkretnych wartości tylko odnosi się do tej naklejki właśnie.

Może ktoś mógłby cyknąć fotę tej naklejki żebym mógł ją sobie odtworzyć i przykleić? Będę wdzięczny.

[Obrazek: image_579_10_09_14_3_25_15.jpg]

Odpowiedz
Espera
Dla mojego się zgadza 1,6 16V 5 osób

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Moc w tej tabeli nie ma znaczenia - ważny jest silnik, ale z własnego doświadczenia przy 17" w Grand Scenicu na zimnych oponach nie schodziłbym niżej niż 2,4.
Wolę mieć bardziej twardo ale felgi nie pokrzywione i nie uszkodzone opony - warto pamiętać że "guzy" na oponach pojawiają się przez jazdę na zbyt niskim ciśnieniu,a pompowanie na ciepłych czy zimnych oponach ma ogromne znaczenie i producenci też podają przy zimnych bo jak opona się nagrzeje to różnice są do 0,5 atmosfery.

Ja w Lagunie mam 225/45/17 czyli minimalnie niższe opony niż w Scenicu na felgach 8J i na zimnych tak jak dzisiaj temperatura otoczenia 12 stopni to miałem 2,3-2,4 a jak się nagrzeją to mają wtedy 2,7-2,8.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
fantom
Zarejestrowani

op 2.4 to miałem do tej pory ale widzę że powinno być 2.7/2.6. O pomiarze na zimnej vs. rozgrzanej oponie pamiętam, bo w motocyklach to też ważne.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Uważam że przy rozmiarze 205/55/17 @ 215/50/17 na zimnych wystarczy 2,5 chyba że dużo latasz po autostradach z dużymi prędkościami to wtedy 2,7.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
fantom
Zarejestrowani

op Bardziej zależy mi na stabilności w zakrętach i przyczepności w deszczu. W takim razie obadam temat w przedziale 2.4-2.7. BTW - jestem mile zaskoczony stabilnością w zakręcie. Ze względu na wysokość i ciężar spodziewałem się bujania i przechyłów. Jedynie przyczepność na mokrym tutaj tracę wcześniej, chociaż same opony mogą mieć znaczenie.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

fantom napisał(a):spodziewałem się bujania i przechyłów
może jeździmy różnymi samochodami Biggrin przechyły są i przy tej budzie nie da się tego uniknąć, bujania nie stwierdziłem poza naprawdę nierówną nawierzchnią.

fantom napisał(a):same opony mogą mieć znaczenie
a jakie masz?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2014, 11:56 przez funkoval.)

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

(11-09-2014, 11:34)fantom napisał(a): Bardziej zależy mi na stabilności w zakrętach i przyczepności w deszczu. W takim razie obadam temat w przedziale 2.4-2.7. BTW - jestem mile zaskoczony stabilnością w zakręcie. Ze względu na wysokość i ciężar spodziewałem się bujania i przechyłów. Jedynie przyczepność na mokrym tutaj tracę wcześniej, chociaż same opony mogą mieć znaczenie.

A jakie masz opony (marka, indeks prędkości, nośność, szerokość, profil)?

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Espera
Ja jakoś nie zauważyłem braku stabilności czy bujania. Jedzie jak po szynach

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Jak po szynach? bo pochyla się jak pendolino (tylko w drugą stronę)?
Porównanie z focusem, w swoim czasie najlepiej prowadzącym się aucie z segmentu compact, musi być ciekawe -siedzisz wyżej, bardziej odczuwasz odśrodkową, a mimo to dobrze oceniasz SIII -to miłe.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości