Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC III Chip 1.4 Tce


dave101
Zarejestrowani

op (...) mam pytanie - czy ktoś próbował zrobić już chipa do 1.4TCe? Słyszałem, że raczej rozwiązaniem jest box...

Jakieś opinie, informacje?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-2014, 14:17 przez Oktawiusz.)

Odpowiedz
Espera
Chipowanie benzyny mija się z celem. Maksymalny zysk mocy to ok. 4-5%. Dane te uzyskałem podczas rozmowy z gościem, których chipuje auta.

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Akurat 1.4 Tce da się chipowac

tapatalk

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

Grzegorz mówisz o zwykłej benzynie a kolega ma turbo. Praktycznie cały efekt chipu uzyskiwany jest poprzez turbo a że praktycznie wszystkie diesle mają turbo to tak się utarło. Musiałeś go źle zrozumieć.
Dave nie baw się w boxy bo to zwykłe oszukiwanie silnika a oszukiwać nie można Biggrin w tym motorze zrobią Ci jakieś +30% ale należy pamiętać że to nadal 1.4. Weź dobrego tunera żeby czegoś nie zepsuł

Edit: dopytaj tylko czy gwarancji nie stracisz jeżeli takową jeszcze masz

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-2014, 14:29 przez mojzesz92.)

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Jutro będę miał wiadomości od gościa który właśnie zagazował ten silnik w Czakramie w Tarnowie i miał też tam zwiększać moc silnika, jak będę wiedział coś konkretnego to napiszę.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Dokładnie da się , tylko pytanie ile ta jednostka i skrzynia może znieść a to już może być problem.
W diesel'u można podnosić moc bo zawsze jest kilka mocy na tej samej jednostce (np. 2.0dCi miałe od 130KM do 180KM) i producenci przewidują że ludzie bedą chipować, a benzynach jest zupełnie inaczej (nie wiem dokładnie jak to jest w przypadku 1.4TCe) bo kumpel kiedyś miał 1,8tfsi i chciał chipa zrobić to przy kosztach ok. 2k zł wychodził przyrost 20KM/30Nm.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Tylko z jakim skutkiem? Jak zmienią się parametry?
Dla przykladu: silniki 1.6 THP można spokojnie stroić ze 156 na 175 KM - kumpel ma Peug'a 5008 po strojeniu, choć tych koni nie czuć Biggrin

Odpowiedz
dave101
Zarejestrowani

op Ogólnie jak odbierałem auto to stała też używany Magane w kombi i też 1.4 TCe. Najlepsze jest to, że był hamowany ale bez żadnych dodatków (po prostu właściciel chciał wiedzieć ile ma...). na wykresie miał pod 139 i ponad 210 mementu. Podobno Renault daje zazwyczaj parę koników gratis Biggrin

Nie pamiętam gdzie ale w WAW chyba vtech dłubie i przyrosty są do około 155 - 160 km i pod 240 nm.

A to już robi różnicę. Inna sprawa, że i tak zbiera się dobrze. Ostatnio na siekierkowskiej z od startu do około 70km równo szedł ze Swiftem sport (chyba około 135km i dwie rury z tyłu ;) ) ale potem to już lekko wyprzedzałem Suzuki Biggrin

Aha ważne: naprawdę jeżdżę dość spokojnie ale chciałem tylko sprawdzić auto.

Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

Kreator prawi że bedzie 130@155KM i 190@245 Nm

Odpowiedz
dave101
Zarejestrowani

op O właśnie to już może jakość dobrze jeździć tzn. jeszcze lepiej... ale GWARANCJA... Jedziesz do serwisu i:
- zobaczą, że było dłubane - po gwarancji
- nie zobaczą nic - ale update softu i po chipie

Dlatego może box strojony pod konkretny model to rozwiązanie.

Sam nie wiem - nie bawiłem się w to nigdy - stąd obawa czy gra warta świeczki... hmmm Biggrin

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości