Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Świszczenie na zimnym


lalunia37
Zarejestrowani

op Witam, ostatnio zauważyłem, że na zimnym silniku w niskich temperaturach przy dodawaniu gazu coś świszczy pod maską tak, jakby gwizdek czy coś. Na ciepłym już to nie występuje. Czy ktoś może poradzić gdzie szukać problemu?

Odpowiedz
Yorgen
Zarejestrowani

Wydaje mi się że nic z tym nie zrobisz. Jest to po prostu praca przepustnicy która zasysa zimne powietrze i to właśnie daje ten świst przy puszczaniu gazu. Gdy temperatura w komorze silnika zwiększa się świszczenie ustępuje Biggrin

Odpowiedz
Espera
A nie wspomaganie?

Odpowiedz
jarojas
Zarejestrowani

A ja stawiam na pasek alternatora.

ThumbupThumbupThumbup

Odpowiedz
lalunia37
Zarejestrowani

op No wlasnie trudno określić skąd pobiega ten dźwięk. Pasek alternatora to raczej by piszczał a nie świszczał. Poza tym trudno mechanikowi to zaprezentować, bo takie cos występuje tylko gdy długo stoi na zimnym a po odpaleniu sluchac to przy dodawaniu gazu przez max 10 minut

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

tak to będzie tak jak pisali wyżej Biggrin świst powietrza Yorgen myślę trafił w setno

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
lalunia37
Zarejestrowani

op Czyli jak to sie mówi ten typ tak ma? :-)

Odpowiedz
miro
Moderatorzy

Kiedyś szukaliśmy czegoś podobnego i okazało się, że to napinacz paska wielorowkowego Biggrin

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

pewnie tak Biggrin ale niech się jeszcze wypowiedzą Biggrin a nie próbowałeś aby ktoś dodawał gazu a Ty szukał dokładnie z którego miejsca to słychać

Miro raczej nie, bo tu tylko na zimnym

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2014, 20:17 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Mati napisał(a):aby ktoś dodawał gazu a Ty szukał dokładnie z którego miejsca to słychać

może też nagrać, choćby i telefonem, żeby większa ilość osób mogła posłuchać?

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości