Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II Wymiana oleju DP0


pietror
Zarejestrowani

op Witajcie
W instrukcji rzeczonej skrzyni są takie dane dotyczące wymiany oleju:
ilość oleju (na sucho) - ok 6-7 litrów
ilość oleju (na wymianę) - ok 3-3,5 litra
Pytanie brzmi, czy po zdemontowaniu miski skrzyni (strzeliła uszczelka) traktować dolewanie "na sucho" czyli 6-7 litrów?

Odpowiedz
acidmk
Specjalisci

Cześć, nie mam pojęcia Ale jak zadzwonisz do firmy zajmującej się asb i zapytasz to na pewno Ci pomogą. W polecanych warsztatach znajdziesz do jednej z nich link :-D

POzdrawiam
Acidmk
Mój wątek, moja Sicilia w necie LaBellaSicilia.pl
Odpowiedz
siwusek216
Zarejestrowani

Raczej na wymianę, jak spuszczasz olej to z miski reszta za zaworami "siedzi".

Odpowiedz
tfelek
Specjalisci

sadze ze ja w silniku,jak zdejmiesz miskę to ponad 90% oleju wyleci. ale ciekawe czemy miska strzeliła. Ogólnie jest to drogi olej.

Odpowiedz
pietror
Zarejestrowani

op Miska jest ok, tylko uszczelka nie wytrzymała próby czasu Biggrin. Mechanik twierdzi że 6-7 litrów to po remoncie skrzyni się zalewa, ale zawsze warto się spytać.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Witajcie.
Czy są jakieś trudności z wymianą oleju w skrzyni biegów? Jakieś specjalne procedury, na które trzeba zwracać uwagę przy wymianie oleju?

Tak pytam, bo byłem u jednego mechanika u siebie w mieście i bał się wymienić w moim aucie olej w skrzynce.
Twierdził, że coś się może zapowietrzyć i będą później jakieś problemy z tego tytułu.

Z racji tego zacząłem się zastanawiać czy aby samemu nie zmienić tego oleju.
Teoretycznie po przestudiowaniu opisów i filmiku dot. wymiany nie wydaje się to trudne, ale może czegoś nie wiem, a trzeba zwrócić na to szczególną uwagę?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Szukaj na forum informacji o DP-0, z tego co wiem, to są dwie procedury: statyczna, idzie około 3.5 litra oleju, oraz dynamiczna, przy której zużywa się 7.5 litra.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Być może się mylę, ale wyczytałem na różnych forach, że nie ma dynamicznej wymiany oleju w DP0.
Procedura jest mi znana, chyba...

Olej tylko i wyłącznie syntetyczny zgodny z normą RENAULT MATIC G3 syn (to samo co ELF MATIC G3 syn).
Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów DP0 (AL4):

Korek spustowy oleju ASB znajduje się na dole skrzyni. Korek ten wygląda jak taka podwójna śruba. Wykręca się tą większą. Olej nalewamy przez śrubę w górnej części skrzyni (obok linki zmiany biegów jest śruba na klucz "kwadrat"). Nalewamy ok 3,5l i odpalamy samochód. Rozgrzewamy go, samochód nie może być ani zimny ani gorący - optymalna temperatura skrzyni biegów (nie silnika) to 60 st. C. Wrzucamy "N" i odkręcamy na dole tą śrubę na mniejszy klucz. Następnie czekamy aż nadmiar oleju przestanie wypływać i zakręcamy korek.

Filtra oleju w skrzyni DP0 nie wymienia się w czasie wymiany oleju.
Znalazłem też informację, że należy pamiętać również o konieczności wpisania daty wymiany oleju w komputerze oraz że jest to bardzo ważne...

Nie mam komputera, czy stało by się coś jakby to nie zostało zrobione? Czy skrzynia biegów ma osobny gdzieś parametr cyklu wymiany oleju? Czy też może chodzi o ustawienie daty wymiany oleju w komputerze pokładowym tzw inspekcji - wymiany oleju w silniku?

Odpowiedz
acidmk
Specjalisci

Cześć,

Ja u siebie w skrzyni ASB wymieniałem olej w firmie midparts. Wydają się być w pełni profi firmą z furami podjeżdżającymi pod ich warsztat takimi że łeb urywa Thumbup

Całość operacji trwała około 20 minut max. Żadnego gmerania w komputerze czy coś. Nie dziwi mnie to bardzo gdyż serwis Renault nie zaleca w ogóle wymiany oleju w ASB ThumbupThumbup:

POzdrawiam
Acidmk
Mój wątek, moja Sicilia w necie LaBellaSicilia.pl
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

No to mnie pocieszyłeś, że nie trzeba nic gmerać w komputerze po wymianie tego oleju. Biggrin
Może w opisach w rożnych miejscach w necie tym komputerem po prostu kasują inspekcje i nic wiecej.. :o
Wygląda na to ze sam sobie zmienię olej w skrzynce i już. Biggrin

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości