Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

zbyt małe obroty na zimnym silniku


sebaqtno
Zarejestrowani

op Witam posiadam scenica 1.6 8v kod k7m bez lpg czysta bena
problem tkwi w tym , że od jakiegoś czasu coś boli motorek a a mianowicie po nocnym postoju auta odpala ale ma bardzo małe obroty troszkę za 500... i zaraz gaśnie wymieniłem krokowy , przepustnica czyszczona kable W.N wymienione razem ze świecami filtr powietrza nowy , wentylator po zagrzaniu się włącza. po rozgrzaniu silnika jest wszystko tak jak powinno być  obroty lekko zafalują ale ogólnie ok . ale na zimnym koniec bez podtrzymania gazu zaraz zgaśnie.. czyżby padł czujnik temperatury? dodam że gdy odłączę białą wtyczkę od czujnika temperatury obojętnie czy na ciepłym czy zimnym zero reakcji. również krokowy zero reakcji po odpięciu nie mam pomysłów co jest

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

(17-01-2016, 15:59)sebaqtno napisał(a): czyżby padł czujnik temperatury?
od tego zacznij

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

w II generacji scenica to również bym powiedział że czujnik temp ale w pierwszej jakoś to mnie nie przekonuje, sam nie wiem czemu.
obstawiam przepustnicę do czyszczenia... dostęp nie jest ciekawy.. ale i nie jest nie możliwy Biggrin

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(17-01-2016, 17:16)Mati napisał(a): ale w pierwszej jakoś to mnie nie przekonuje,
Mati, to ogólnie znana bolączka autek rodowodem z lat 1995+
Od VW (polo) przez Forda (Ka) po Scenica IPhI 1,4 8v - w tych autach to przerabiałem osobiście.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
sebaqtno
Zarejestrowani

op Przede wszystkim dziękuję za zainteresowanie tematem :-) otóż sam już niewiem co jest. dziś na nowo wyczyscilem wszystko nawet czujnik wału korbowego był brudny w oleju i kurzu. krokowy też wyczyszczony przepustnica również. przejechałem się i wszystko ok obroty na pierwszej kresce między 1 tys a 500 na cieplym po krotkiej jezdzie i wrzuceniu na luz lekko zafalują ale zaraz wraca do normy zobaczymy rano jak odpali na zimnym.

Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

Jak będzie rano kiepsko to raczej ten czujnik bym obstawial. Nie podwyższa obrotów bo ma sfałszowane dane temperatury.

Odpowiedz
sebaqtno
Zarejestrowani

op jutro dam znać co i jak:-)

Odpowiedz
sebaqtno
Zarejestrowani

op i lipa.. co prawda rano zapalił chodził na obrotach gdzies 750 rozgrzanego silnika i powoli obroty zaczynały rosnąć do 1 tys . po przejechaniu kilku km podczas zatrzymania się obroty nagle spadły do 500 i falowały do kreski optymalnych obrotów po kilku sekundach wróciło do normy.. i tak za każdym razem obroty szybko spadają i falują

Odpowiedz
Borys
Zarejestrowani

Podepnę się tutaj bo nic innego nie znalazłem.
Zauważyłem, że jak wrócę z trasy i auto stoi chwilę sobie to w momencie gdy spada temperatura z 5 na 4 kreskę silnik wchodzi na wyższe jakby obroty.
Kreski na obrotomierzu nadal są 4 , jak zawsze. Auto chwilkę sobie pochodzi na tych wyższych obrotach i potem silnik znowu zmniejsza obroty.
W poprzednie zimy nie zauważyłem nic takiego.
Jakieś podpowiedzi mile widziane , bo nie wiem czy się bać.

Borys pozdrawia.   www.hopsasa.com.pl

By na lodzie kręcić kółka ; zapnij pasy, gaz i dwójka !! 
1.5 dci , 105 km , 07r . 
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(18-01-2016, 08:29)sebaqtno napisał(a): i tak za każdym razem obroty szybko spadają i falują
Przepustnica.
Muszę poszukać, czy jest procedura adaptacji.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości