1.4 tce - opinie , spalanie , awarie, regulacje


Lionel2000
Zarejestrowani

Czyli przy tylu na ile został obliczony. Mam kolegę w ASO i im to między wierszami mówili na szkoleniach. Tak więc ludzie którzy mają nakręcone więcej to wyjątki, albo po prostu szczęściarze. I niech ich szczęście nie opuszcza.

Odpowiedz
Mello3x
Zarejestrowani

(02-10-2019, 19:06)Robert Kubisz napisał(a): Miałem 1.4 tce kupiłem bo miał dobre opinie , auto.kupilem zadbane sprawdzone na ASO i dbałem o nie , zrobiłem nim 30 tyś i silnik padł przy 149 tyś.
. Rozumiem, że silnik zatarł się. Jaka była przyczyna ?

Odpowiedz
Robert Kubisz
Zarejestrowani

Mello3x poprostu się przegrzał rozczelnienie było , w zbiorniczku wyrównawczym był olej , silnika nierozbieralem tylko wymieniłem więc co dokładnie poszło niewiem,

Odpowiedz
h4jt
Zarejestrowani

Ciekawe, że najwięcej do powiedzenia o 1.4TCe mają Ci, którzy go nie posiadają lub mają np. 1.6dCi, który ma podobne problemy, plus masakrycznie drogie wtryski, padające pompy również bardzo drogie, zapychające się filtry cząstek stałych, a słupek używka jest w podobnej cenie co 1.4TCe.

Jakoś moje 1.4TCe i naszych znajomych pracują bezproblemowo, powiem więcej nie mam z nimi żadnych problemów, a jeżdżę Scenikiem już 6lat, żona 5lat Megane Coupe, są praktycznie o nowości z LPG i mocą 160KM, wiec dlaczego się jeszcze nie rozpadły ? ;-)
To że, zmieniamy olej co 10-12tys.km to normalne w poprzednich 1,6 K4M i 2,0 F4R też tak zmienialiśmy.

Co do spalania po trudnym mieście jakim jest Wrocław to Scenic nie spalił więcej jak ~13 LPG/100 i uważam, że to dobry wynik, porównując z autem o praktycznie tej samej masie Nissan X-Trail 1.6dCi 130K, który bierze 9 - 9.5, a zimą ponad 10 ON + często zapchany filtr.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2019, 19:48 przez h4jt.)

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

(03-10-2019, 19:14)h4jt napisał(a): Ciekawe, że najwięcej do powiedzenia o 1.4TCe mają Ci, którzy go nie posiadają lub mają np. 1.6dCi, który ma podobne problemy, plus masakrycznie drogie wtryski, padające pompy również bardzo drogie, zapychające się filtry cząstek stałych
pokaz mi te awarie silników dci bo jak na razie na forum to ludzie płaczą po awariach 1.4Tce i 1.2Tce a o tych strasznych dci jakoś nic nie słychać(nawet o tych najgorszym 1.5 dci)..jakoś te masakryczne drogi wtryski nie padają (notabene cała kupa ich jest do sprzedania na znanym portalu) jakoś nie słychać o tych strasznych FAP-ach...itp te strasznie psujące się 1.6 dci montują do busów a jak wiadomo bus musi latac...
a gdzie jest ten wspaniały i cudowny w/g Ciebie  1,4 Tce?
3 lata i cichaczem ucieczka Renault od tego silnika.... już są mega problemy z 1,2 Tce
(03-10-2019, 19:14)h4jt napisał(a): Co do spalania to mam dwa 1.4TCe w wersji 160KM i po trudnym mieście Wrocław nie spaliły więcej jak ~13 LPG/100.
w cyklu średnim się zgodzę w korkach nie uwierzę

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2019, 19:36 przez pio555.)

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi pio555 za ten post post:
  • Lionel2000, Vapor
sebastian.scenic3
Zarejestrowani

Z całym szacunkiem ale nigdy nie uwierzę że Scenic III pali w mieście 13/100 LPG. Tyle to mi paliło Megane III 1.6 16V 110 KM bieda wersja (czytaj lekkie auto) plus do tego do 2/100 PB. Auto miałem od nowości + instalacja LPG BRC za prawie 4000 zł.

Na MotoStat jest zarejestrowany Scenic III 1.4 Tce LPG i z 70 tys. km średnie LPG to 14,3/100 z wyjazdami w trasy plus do tego benzyna.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
h4jt
Zarejestrowani

1.4TCe był dostępny w latach 2008-2013 na początku 2014r. były jeszcze dostępne w sprzedaży M3 i Sc3, wycofany z powodu nowych regulacji emisji spalin tak jak 2.0TCe F4Rt.
1.6dCi R9M zaprezentowany w 2011r. i gościł na rynku do 2015 w 2016 sprzedaż ostatnich modeli, czyli również 5lat jak 1.4TCe i został wycofany ze wglądu na emisje spalin.
Co do busów i dostawczaków, owszem busa się odpala w poniedziałek o 6:00, a wyłącza się go w piątek, a 1.6dCi do busów i dostawczaków to
silnik nie dość, że wzmocniony to o niższej mocy i nie można go porównywać z silnikami do osobówek.
http://namasce.pl/silnik-1-6-dci-opinie-...ploatacja/

Widzę, że kolega jest mocno spolaryzowany przeciwko silnikom TCe, więc proszę o trochę obiektywizmu wobec wszystkich użytkowników.
Posiadam dostateczną wiedzę, aby obsmarować lub zachwalać każdy z silników ze stajni Renault, znam problemy każdego z tych silników, widzę dobrze co się sprzedaje i co przyjeżdża na naprawy, wiem jakie części najlepiej się sprzedają i co się najczęściej sprzedaje.
Gdyby 1.4TCe był taki zły to bym nim nie jeździł i nie proponował bym go mojej rodzinie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2019, 21:23 przez h4jt.)

Odpowiedz
sebastian.scenic3
Zarejestrowani

@ h4jt - Dzięki za odpowiedź. LPG zawsze wyjdzie najtaniej i tutaj nie ma zmiłuj. Ja szukałem auta z 2016 roku i był wybór między 1.2 Tce, 1.5 dCi oraz 1.6 dCi. Zależało mi na mocy i przyzwoitym spalaniu więc wybór był tylko jeden 1.6 dCi :-)

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

(03-10-2019, 20:29)h4jt napisał(a): Posiadam dostateczną wiedzę, aby obsmarować lub zachwalać każdy z silników ze stajni Renault, znam problemy każdego z tych silników, widzę dobrze co się sprzedaje i co przyjeżdża na naprawy, wiem jakie części najlepiej się sprzedają i co się najczęściej sprzedaje.
to jedna krótka odpowiedz na jedno krótkie pytanie
dlaczego 1,4 Tce tak często padają bo jak widać forum jest usłane takimi tematami i dlaczego na zachodzie jest tak dużo podnietach aut z przebiegami do 100kkm (UPG i panewka)?

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
h4jt
Zarejestrowani

(03-10-2019, 20:13)sebastian.scenic3 napisał(a): Z całym szacunkiem ale nigdy nie uwierzę że Scenic III pali w mieście 13/100 LPG. Tyle to mi paliło Megane III 1.6 16V 110 KM bieda wersja (czytaj lekkie auto) plus do tego do 2/100 PB. Auto miałem od nowości + instalacja LPG BRC za prawie 4000 zł.
Na MotoStat jest zarejestrowany Scenic III 1.4 Tce LPG i z 70 tys. km średnie LPG to 14,3/100 z wyjazdami w trasy plus do tego benzyna.

W takim razie wypada mi zaprosić kolegę na testy do Wrocławia i możemy porównać spalanie w moim 1.4TCe160 i kolegi 1.6dCi, ja płace za paliwo.
Mój poprzedni Scenik 2 2.0 16V F4R z LPG spalał nieco więcej od obecnego Sc3 1.4TCe i miał o 30KM i 40Nm mniej.
Żona miała Megane 2 HB 1.6 16V z LPG, która palił tyle samo co jej obecna M3 Coupe 1.4TCe, M2 miała o 50KM i 60Nm mniej.
Mój pierwszy Scenik jedynka 1.6e 90KM z LPG spalał tle co obecny Sc3 1.4TCe, niestety stare kultowe i `pancerne` konstrukcje zamieniały paliwo na hałas i zbędne ciepło. Od lat prowadzę dokładne zapiski spalania, może to i takie zboczenie, ale chcę widzieć kiedy już można by pokusić się na diesla.
A tym roku miałem okazję przetestować na długiej trasie wakacyjnej do Chorwacji moją zapalniczkę Sc3 1.4 i Nissana X-Trail 1.6dCi, wspólny wyjazd wspólna kasa, więc rozliczenie musiało być precyzyjne, ale na tym zakończę opowieść i nie podam wyników, gdyż nie ma sensu rozpytywać na zacnym forum kolejnej gówno-burzy ;-)



(03-10-2019, 20:54)pio555 napisał(a): to jedna krótka odpowiedz na jedno krótkie pytanie
dlaczego 1,4 Tce tak często padają bo jak widać forum jest usłane takimi tematami i dlaczego na zachodzie jest tak dużo podnietach aut z przebiegami do 100kkm (UPG i panewka)?
Równie dobrze można spotkać inne silniki, widzę co nam handlarze przywożą do naprawy lub wymiany, nawet kultowy i pancerny 1.6 K4M się trafi, najczyściej w urwanym paskiem rozrządu. Nie chce zasypać zacnego forum fotkami z uwalonymi silnikami, bo za chwile się okaże, że wszystkie silniki Renault to szajs, czego ja osobiście nie uważam, wręcz przeciwnie, niedawno ktoś pisał na forum, że silniki Renault/Nissan to szmelc, a nie wiedział, że sam takowy posiada w swoim Sceniku.



@ sebastian.scenic3  w roczniku 2016r. 1.6dCi to chyba najlepszy wybór, to końcówka produkcji, więc wszystko powinno być już dopracowane, 1.6 16V za słaby do tej budy, choć z LPG tanio można pomykać i nie martwić się o DPF czy nowe regulacje emisji spalin, a w 1.2TCe ma nie jasnej opinii, głównie za sprawą problemów niemowlęcych. Choć nie widujemy go w naszym warsztacie z problemami, słychać gdzie nie gdzie o dziwnych zjawiskach np. brania oleju. Monitorujemy w tej chwili jeden z takich przepadków opisywanych na naszym forum i mam kontakt z właścicielem.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2019, 21:37 przez h4jt.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości